Pisin seuraamasi sarja? Monta vuotta?
Eli kuinka kauan oot seurannut jotain sarjaa yhtä putkeen? Mä oon seurannu Emmerdalea vuodesta 2003 asti eli 21 vuotta 😱 Voittaja saa ruusun! 🌹
Kommentit (19)
Oon katsonut Emmerdalea siitä asti kun sitä Suomessa alettiin näyttämään, oliko 94? 90-luvulta asti kuitenkin.
Frasier ja Mullan alla on katsottu kokonaan, mutta eihän ne monia vuosia pyörinyt.
Mä en oo aikoihin seurannut sarjoja niiden lähetysaikoina. Tykkään katsoa jaksot back to back silloin kun mulle sopii ja jatkaa seuraavina päivinä, kunnes sarjan vimppa jakso on katsottu. YLEllä ja Netflixissä pyörii hyviä sarjoja. Mainostv:t, ei kiitos!
Vierailija kirjoitti:
Oon katsonut Emmerdalea siitä asti kun sitä Suomessa alettiin näyttämään, oliko 94? 90-luvulta asti kuitenkin.
Frasier ja Mullan alla on katsottu kokonaan, mutta eihän ne monia vuosia pyörinyt.
Frasier kesti 11 vuotta
Emmerdalea tuli seurattua -90 luvun lopusta - 2019 luvun alkupuolelle aika tiiviisti. Nykyisin en juuri katso.....
Pisin taitaa olla Sydämen asialla, mutta en osaa sanoa montako vuotta kului sitä katsoessa.
Salkkarit alkoi tammikuussa 1999. Olin eronnut edellisestä avovaimostani ja maksanut hänet kämpästä ulos. Rahat olivat kortilla, joten yksi tuttu tuli minulle alivuokralaiseksi. Se katseli aina Salkkareita ja jäin itsekin koukkuun.
Johan tuota on siis neljännesvuosisata heitetty päivittäin puoli tuntia aikaa hukkaan. Tosin tuskin minä sinä aikana muutenkaan olisin mitään sivistää tai tervehdyttävää tehnyt.
Emmerdale, ei ole montaa jaksoa jäänyt näkemättä.
Ylen uutiset.60v.
Jotenkin jäin koukkuun. Vaikkei ne aina ole hyviä.
Emmerdale minullakin. Ysärin lamavuosina olin työtön ja tuo sarja tuli aamuisin klo 9 jos oikein muistan.
Walking dead. Viimeiset kaudet oli enemmän tuskaa kuin nautintoa.
Olen seurannut Emmerdalea jostain 1998 tms saakka jolloin olin työtön ja sarja tuli aamupäivisin, oli Butch, Ben ja Tina Dingle, Kathy ja Bill ja keitähän muita kaikkia... Alan piti pubia. Seth ja Betty. Sitten olin iltatyössä 2005-2014 jolloin en seurannut lainkaan kunnes taas 2014 alkaen tiiviisti kun aloitin päivätyön. Silloin oli juuri se Aaron/Jackson - avustettu im tapahtuma.
Nukkesarja " myrskylinnut" kakarana.
Dallas ja Dynastia aikoinaan alusta loppuun, en muista kuinka kauan ko. sarjat kestivät. Nykyisistä Salkkarit varmaan vuodesta 2001 alkaen ja lisäksi alkupään jaksot kesäuusinnoista.
Salkkarit alusta asti. Montaa jaksoa ei ole tainnu välistä jäädä. Tähän käytetty aika 25v aikana on melkosen paljon! Myös lähes ainoa kännykkäpeli jota pelaan on haukannu paljon, Farm Heroes. Oon kentässä 3798.
Emmerdale on varmasti pisin.
Muutama vuosi sitten kyllästyin kun se meni ihan sekoiluksi.
Kova laki, katsoin jo lapsena. Seuraan vieläkin.. Kaikkea niitä. Just oli lehdessä että "jack" jää eläkkeelle..
Emmerdalen katsonut myös alusta asti, nykyään jää välillä katsomatta jonkun typerän juonenkäänteen vuoksi.. Nyt en ole viikkoon katsonut.
Kauniit ja Rohkeat, ihkaekasta jaksosta lähtien.
Olen ollut vasta jonkin aikaa ilman.
Huvittavaa on ettei muu elämäni sovi tuohon. Olen mm viihteen vastustaja 😃
Lopetan sarjan seuraamisen aina kun sen taso romahtaa eli 2.tai 3 kaudella