Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

40% Stubbin kannattajista kannattaa häntä vain sen takia, etteivät voi kannattaa homoseksuaalia presidentiksi

Vierailija
05.02.2024 |

Mahtaa olla voittajafiilis jos itse sitten bi-seksuaalinan voittaa vaalit ainoastaan sen takia että toinen osapuoli on täyshomo. :D

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ammusvalmistaja odottaa isoa päätöstä EU:lta ja valtiolta: Sastamalaan voi nousta kokonaan uusi tehdas.

Sastamalassa toimiva ammusvalmistaja Nammo Lapua oy on tänä vuonna viisinkertaistanut tuotantonsa ja yhtiöltä löytyy valmiutta sekä halukkuutta kasvattaa tuotantomääriä vielä merkittävästi, sanoo paikallisjohtaja Ilkka Heikkilä.

Nammo on tehnyt EU:n ammustuotantoa tukevaan Asap-hankkeeseen hakemuksen, jonka toteutuessa yhtiö rakentaisi kokonaan uuden tuotantolaitoksen tykistökranaateille. Uuden laitoksen kapasiteetti moninkertaistaisi edelleen yhtiön tämänvuotisen, aiemmasta viisinkertaistetun tuotantokapasiteetin.

Heikkilän mukaan uuden laitoksen pystyttäminen edellyttäisi myönteistä päätöstä paitsi EU:ssa myös kotimaassa, sillä hankkeeseen tarvittaisiin rahoitusta myös Suomen valtiolta.

👍



Kiitos Nammo!

Teette tärkeää työtä.



https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000010203174.html

Vierailija
2/2 |
05.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eivät asiat koskaan ole näin yksinkertaisia. Tutkimus oli huonosti toteutettu ja tai tulokset heikosti analysoitu. Jokainen, joka rehellisesti katsoo esimerkiksi vaalitentit huomaa kyllä kumpi on asian ytimessä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla