Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Seksin harrastaminen on loppunut

Vierailija
27.01.2024 |

Olen M61 ja minulla on hävinnyt kiinnostus seksiin täydellisesti. 

Tapasin nykyisen 10 vuotta minua nuoremman avovaimoni lähes päivälleen 20 vuotta sitten. Sitä ennen elin vuosia lähes seksittömässä avioliitossa.

Ensimmäiset 12 vuotta olivat sellaista ilotulitusta nykyisen avovaimoni kanssa, että alta pois. Normaalisti meillä oli seksiä monta kertaa viikossa joskus jopa 2-3 kertaa päivässä.

Oli leluja, asusteita, roolileikkejä, aikuisviihteen katsomista, erilaisia paikkoja missä seksiä harrastettiin. Kerran meillä oli jopa kolmas pyörä mukana leikeissämme.

Ja tosiaan tätä ilotulitusta kesti jota kuinkin 12 vuotta. Sitten seksikerrat alkoivat avovaimon osalta hiipumaan ja siksi pidinkin sitten itse itseni kanssa hauskaa. Olen teini-iästä asti ollut tosi seksuaalinen ja kokeilun haluinen kaikkiin seksuaalisiin asioihin. Vaikka syystä tai toisesta avovaimoni seksuaalinen into hiipui niin oli meillä silloinkin vielä seksiä lähinnä viikonloppuisin.

Sitten avovaimo alkoi lihomaan ja koska seksikerratkin vähenivät ja sain monta kertaa häneltä pakit alkoivat minulla erektio ongelmat.

En tiedä johtuiko se +50 iästä vai siitä, että lihava avovaimoni ei ollut mielestäni enää niin kiihottava varsinkin kun niitä pakkeja tuli useammin ja useammin.

Sitten kävin lääkäriltä hakemassa reseptin sinisille pillereille. Niiden myötä sitten ei enää ollut erektio ongelmia ja sainkin houkuteltua avovaimon viikonloppuisin seksiin. Pidin kuitenkin lähinnä arkisin edelleen kivaa itseni kanssa ja siihen en noita sinisiä pillereitä tarvinnut.

Näillä mentiin pari vuotta mutta sitten aloin saamaan pakkeja jo viikonloppuisinkin, vaikka olin ottanut sinisen pillerin ja avovaimo näki että minusta johonkin sen voimalla olisi.

Nyt ollaan tilanteessa että enää ei seksi kiinnosta vähääkään ei edes oma kiva.

Kerran tässä vähän aikaa sitten yritettiin harrastaa seksiä avovaimon kanssa, mutta ei vaan edes sinisen pillerin kanssa ottanut eteen, koska lihava avovaimo ällöttää fyysisesti minua.

Itse harrastan säännöllistä liikuntaa enkä ole edes vatsakas, en ole ikinä polttanut ja alkoholiakin käytän hyvin maltillisesti, joten erektio ongelmat taitavat johtua vain ja ainoastaan syntymävuodesta sekä siitä, että avovaimo ei kiinnosta minua enää seksuaalisesti. Arkisissa asioissa kyllä tulemme edelleen juttuun, paitsi että hän ei enää halua harrastaa ulkoilua tai muitakaan asioita minun kanssani. Istuu vaan telkkarin edessä ja kutoo villapaitoja ja lihoo.

Kiitos ulkonäön ja lukuisten pakkien. Haaveilen kyllä seksistä varsinkin siitä seksistä mitä meillä alkuaikoina oli vaikka kiinnostus seksiin on tällä hetkellä lähes nolla.

Tällaista tämä vanhuutta odottavan miehen elämä on. Onneksi on edes muistoja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika aikaansa kutakin. Näin se on seksinkin osalta.

Vierailija
2/3 |
27.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tää on niin kovin yksilöllistä miten ja mihin sekä milloin se seksi loppuu ja kauanko se on kestänny. Nautitaan se aika sillä varustuksella mitä luoja antanu eikä murehdita huomista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koita saada vaimosi ulkoilemaan ja lenkille, muuten saat pian sänkyyn hänelle vaippoja vaihtaa ja rullatuolissa lykellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yksi