Miksi katsotte mainoksia
Tuli mieleen ärsyttävin mainos ketjusta, että miksi kukaan katsoo mainoksia vielä 2020-luvulla vapaaehtoisesti? Itse luovuin telkkarista jo 2000-luvun taitteessa ja kaikilla laitteilla on mainostenestot käytössä. Ja ulkona osaan olla katsomatta mainoksia. Ovessakin on ei mainoksia kiitos -lappu. Elämä on ihanaa, kun ei tarvitse koskaan katsoa yhtäkään mainosta.
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Nykyään on vaikeaa, kun joka kanavalla on yhtä aikaa mainokset. Vanhaan hyvään aikaan pystyi katsomaan eri kanavaa sen pari minuuttia ilman mainoksia. Tämä asia ahdistaa minua.
Minuakin aikoinaan ahdisti, mutta tulin siihen tulokseen, ettei sieltä tule oikeasti mitään niiden mainosten katsomisen arvoista. Aluksi luovuin tv:stä ja käytin YLE Areenaa ja kaiken muun latasin piratebaysta. Nykyään pidän yhtä streamauspalvelua kerrallaan ja jos jotain ei löydy sieltä niin lataan sen. Youtubesta saa mainokset ja sponsorit pois uBlock Origin ja sponsorblock lisäosilla ja puhelimen YouTuben saa muokattua ReVanced softalla mainoksettomaksi ja sekin ohittaa myös sponsorit. Mitään Ruutua/Katsomoa tai vastaavia en käytä.
Nykyään on vaikeaa, kun joka kanavalla on yhtä aikaa mainokset. Vanhaan hyvään aikaan pystyi katsomaan eri kanavaa sen pari minuuttia ilman mainoksia. Tämä asia ahdistaa minua.