Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi hääjuhlista on nykyään tullut niin pilkuntarkkaa?

Vierailija
19.01.2024 |

Siis kaikkia yksityiskohtia hiotaan viimeiseen asti, kutsukorttien sanamuotoja, pisteen ja pilkun paikkoja tai sitä että miten mainitaan että on lapsettomat tai että avec ei ole sallittu ellei erikseen ole molempien nimiä mainittu jne. Tai tehty joku nettisivu ilmoittautumista varten, jossa kysellään allergioita jne.

Sitten häämekkoa ja kenkiä plus muita asusteita mietitään loputtomasti, niin ja ne kaasojen samanlaiset mekot ofc!! Vaikkei kaikki ole "samasta muotista" niin silti olis niin kiva jos kaikilla olis samanlaiset ja tietenkin kaasot itse hankkii ne.

Ja sitten pitäisi vieraiden viettää mielellään koko vklp juhlien parissa illallisineen/aamiaisbrunsseineen. 

Kysyn vaan että miksi? Itselle ei tule kovin innostunut olo tämäntyylisistä kutsukorteista, sori vaan. Tulee niuho kuva hääparista.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän seitsemän