Menin tunnustamaan työkaverille pienessä hiprakassa.....
Viikonloppuna, että olen häneen ihastunut. Tunne ei ollut molemminpuolista, tai ainakaan tarpeeksi. Sillä nyt koko viikon olen kullut ja nähnyt virnuilua tilanteesta. Työkaveri oli kertonut muille. Haluaisin painua 6 metriä maan alle.
M.39
Kommentit (8)
Käännä huomio muualle pyöräyttämällä helikopteri keskellä avotoimistoa.
Ensikerralla sitten ihan selvinpäin nuo tunnustukset. Känniselle hörinälle ei voi kukaan muuta kuin nauraa.
Sano kaikille että se oli vaan kännissä ja läpällä, että et ollut tosissaan. Sitten sitä työkaveria alkaa harmittamaan että eikö se ookkaan kiinnostunut
Jaa jaa.. siinä näytti työkaveri todellisen luonteensa. Eli on juoruileva ääliö. Eihän tuollaista kerrota naureskellen eteenpäin. Ap, ihanaa heittäytymistä sinulta. Arvostan! Mutta tuo työkaverisi ei ansaitse edes hymyä sinulta. Ei muuta kuin eteenpäin pää pystyssä!
Et ole tehnyt mitään väärää. Joskus tulee pakkeja, sitten on vaan jatkettava eteenpäin. Ei ne ikuisesti jaksa muistella sinun tunnustustasi.
Koskahan esihenkilö tulee kertomaan sulle että missä on ovi.
Työkaverisi on tökerö . Nolaa vain itsensä kertomalla muille . Pää pystyyn ap ja kohti uutta päivää .
Olin yrittänyt olla mahdollisimman normaali töissä, että kukaan ei huomaisi. Nyt sitten kävi näin.