Sinä joilla hiuksissa lyhyt ns. rikottu polkkamalli...
Tai jotain sinne päin. Hiukset leikattu eteenpäin, poskille piteneviksi... Muuten en osaa ilmaista:) No kysymys kuuluu siis: taivutatko ne pisimmät latvat ulos vai enemmänkin sisään päin (poskia nuolevaksi). Millä taivutat? Minä kun en ikinä osaa päättää, kummalle päin taivuttais! Joskus käytän koko päähän suoristusrautaa, joskus rullia+harjakiharrinta.
Ongelma tämäkin:)
Kommentit (7)
geeliä kämmeniin (suihkutettava geeli on tosi kätevää!) ja "pyyhin" sitten hiukset hiukset oikeaan asentoon ja myös sinne posken suuntaan.
aikaisemmin ulospäin. Nyt hiukset on hieman lyhyemmät, joten taipuvat itsekseen sisäänpäin luonnollisemmin. Jos oikein laitan hiuksia niin nuo eteen tulevat "sivhiuket taivutan eteenpäin kasvoja "nuolemaan", mutta arkena ovat korvan takana tai hapsotavat sinne minne lystävät.
KÄytän puhaltavaaa harjakiharrinta (mikäköhän on oikeasti). Hiukset kuivuvat samalla, kun muotoilen. Loppusilaukseen aavistus vahaa korostamaan rikkonaista vaikutelmaa. (muotoilu on tehty max 3 minuutissa)
Mäkin tykkään kyllä tästä mallista tosi paljon. Sopiin hyvin ohuelle lättätukalleni, varsinkin nyt kun päälle leikattiin joukkoon lyhyitä ns. tukihiuksia,
t. ap
Yhdellä kaverilla näyttää myös tosi hyvältä suoristusraudoilla luotisuoraksi litistettynä, mutta mulla on liian ryhditön hiuslaatu että se sopisi. Ts. ei pysy riittävän suorana ollakseen mageen näköinen, näyttää vain oudon hapsuiselta.
Yleensä vedän vahalla muutaman suortuvan "erilleen" eteenpäin ja osan ulospäin. En osaa selittää kunnolla,mutta tykkään hirveesti tästä mallista!