Huomenna töihin pitkän sairausloman jälkeen
Jännittää ja pelottaa. Fyysinen sairaus siis, nyt pitkän sairausloman jälkeen kipulääkittynä tarkoitus kokeilla, kestääkö kroppa työt. Haluaisin niin kovasti jatkaa normaalia elämää jo, työtä ja työkavereita on ikävä, mutta pelottaa että joudun takaisin sairauslomalle ja sitä myöden leikkausjonoon. Ja leikkauksen jälkeen olisi edessä taas pitkä toipuminen, ennen kuin työtä voisi edes miettiä.
Ei ole helppoa, kun kroppa hajoaa. Kommentteja saman kokeneilta?
Kommentit (4)
En jännitä siis itse työtä ja työhönpalaamista yhtään, päinvastoin odotan innolla! Mutta pelottaa se jos ei kroppa kestäkään. Koska niin voi hyvinkin käydä ja sitten on kiireesti jäätävä taas pois. Ap
Lääkärikö päätti että nyt töihin? Osa-aikainenkin voisi olla mahdollisuus. Mutta toivottavasti sujuu hyvin, onnea matkaan.
Minä itse halusin kokeilla onnistuuko työt jo, lääkäri suostui mutta taisi olla epäileväinen. Katsotaan miten käy. Ap
Tsemppiä! Varmasti hankalaa palata ja jännittävää mutta kyllä se siitä. Kotiin jääminen nyt ei tee paluusta helpompaa myöhemmin.