No niin hellehullut mitäs mieltä olette huomenna -29
Kommentit (18)
Normitalvi 😎 Kesällä sitte kunnon helteet 🌞🌞🌞
Ei haittaa täällä Costa Ricassa 😎🧉
Missä noin kylmää? Ainakin tänne pn luvattu huomiseksi vain -14 C.
En tykkää. En kyllä tykkää helteestäkään eipä silti. Ei kuudenkymmenen asteen lämpötilaeroissa ole järkeä.
Nätti aurinkoinen päivä ja -14 Helsingissä, just lähdössä ulos. Kyllä tämä menettelee, varsinkin jos pakkaset palkitaan kaikkien aikojen HELLEKESÄLLÄ!
Taidat itse olla vastaavasti pakkashullu kun avauksia tuntuu siihen malliin tulevan. Suomessa tammikuussa jos on pakkasta tai lunta niin ei ole kovin eksoottista
Rakastan pakkasta, mutta toivottavasti kesällä ei tulis helteitä. Pakkasista selviää pukeutumalla, mutta helteet on piinaavia.
Ei täällä Gelsingissä niin kylmä ole.
Pakastimien siivous, tulta takkaan pitkin päivää. Ihan mukavaa, kun ei ole tarve lähteä ulos kuin puita varastosta hakemaan ja käy ruokkimassa eläimet samalla. Autokin tallissa
Miksikä skitsata jos jos säät ovat oikealla kalenteripaikallaan, eli hyvä vain että pakkasta on tammikuussa eikä heinäkuussa
Tänne on lupailtu ens viikolle 23-35 pakkasta, kyllä tuo on -35 on vähän liikaa. Noin -20 riittää. Helteitä en kaipaa.
En ole mikään helle hullu mutta liika on liikaa pakkastakin. Kun rannikolla on 30 astetta pakkasta niin se on tuulen kanssa niin rapsakkaa että pysyn sisällä. Ulos vain kun on pakko töihin ja kauppaan. Molempiin lyhyt kävelymatka. Saatan juosta jos en muuten tarkene.
Pysyn sisällä ja suunnittelen matkoja lämpimään.
Vihaan talvea.
Ihanaa 20 monnia salilla yli 20km käveltynä kymmenen munaa rikki. Kelalla sama helteissä! Rakastan talvea ja pakkasta ja kesän helteitä ihanaa kun kerrankin on kunnon talvi eikä mikään kuuden kuukauden räntäpaska.
Mahtavaa. Kunnon siivouskelit. Äsken heitin matot ulos, -23 nyt. Ens viikolla petivaatteet. Tunnin lenkin tein aamusta. Suomen rikkaus on erilaiset vuodenajat ja jokaisessa nautittavaa. Hyvää uutta vuotta!