Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Taas VAASALAISIA kaivataan!

Vierailija
03.09.2008 |

Hei. Muutama päivä sitten kyselin Vaasan asuinalueista ja sainkin kivasti vastauksia. Nyt olis kiva asunto Metsäkalliossa, mutta mikä on sitten lähin suomenkielinen koulu? Entä onko alueella pk:a ja mahtaako sinne päästä sisään? Kiitos taas jo etukäteen vastauksista :-)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

muistaaksen Metsäkallioon on rakennettu tai on rakenteilla päiväkoti? Hieno alue muuten tuo!! Lähellä Kivihaan palveluita ja kaikki. Tuskinpa koulukaan on kaukana..

Vierailija
2/3 |
03.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähin suomenkielinen koulu on Asevelikylässä, jossa eka- ja tokaluokka. Onkilahden ala-aste on varmaan seuraavaks lähin, siellä luokat 1-6

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on jo pk ja aloittanut toimintansa, on siis tällä hetkellä Vaasan uusin pk :-)



Vaasassa ei muutenkaan kasva näitä kouluja joka kulmalla eli sen puoleen turha stressata. Mutta Cittari & Prisma melkein vieressä plus iso liuta muita palveluita, loistavat ulkoilumaastot ihan vieressä eikä keskustaankaan ole pitkä matka. Ja uusi ja ns. "parempi" alue, paljon lapsiperheitä.