Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko 'paha suustasi'?

Vierailija
16.12.2023 |

Minä nimittäin jotenkin tahtomattani sanon joskus pahasti. Ja jälkeenpäin kadun ja pyydän anteeksi. On vähän sukuvikaa tähän. Mummoni (syntyi 1905) oli tunnettu ärhäkkyydestään ja useat elossa olevat sukulaiset on samaa tyyliä. Kun asian tiedostin, olen oppinut hillintää eikä asia ole viikottainen tai edes kuukausittainen, ONNEKSI! 

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeastaan en, ellen menetä täysin kontrollia, ja sitä tapahtuu harvoin. Sen sijaan olen ajoittain paha kynästäni/näppäimistöstäni - ihan tarkoituksella. Puran sillä touretteani.

Vierailija
2/5 |
16.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, olen ja vielä ammatilta juristi niin saa oikeudessa varoa kieltään. Nykyään onneksi on hyväksytty oikeussaleissa kovasanainen käytös. Ei tarvitse niin hillitä itseään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

En varsinaisesti, olen kuulemma hyvinkin diplomaattinen ja rauhallinen perusolemukseltani ja -esiintymiseltäni. 

Mutta jos joku loukkaa henkilökohtaisesti, niin olen kyllä hyvinkin sanavalmis ja isken varmasti takaisin jos alkuperäinen kommentti on loukkaamistarkoituksessa sanottu. Eli tarvittaessa saan kyllä hiljaiseksi. 

Vierailija
4/5 |
16.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen, tosi vittumainen vielä.

Vierailija
5/5 |
16.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole, enkä arvosta ihmisiä, jotka eivät osaa käyttäytyä sivistyneesti.