Miksi suomalaiset naiset eivät arvosta ns. perinteisiä herrasmiehiä?
Tarkoitan miehiä jotka kantavat kauppakassit, avaavat oven ja haluavat maksaa treffeillä. Miehiä jotka haluavat olla naiselle se turvallinen kallio ja jotka laittavat suojelevasti kätensä oman naisensa vyötäisille kun läsnä on muita miehiä.
Kommentit (19)
Arvostan kyllä, mutta kun sellaisia ap:n kuvailemia miehiä ei ole olemassakaan, paitsi saduissa.
Vierailija kirjoitti:
Arvostan kyllä, mutta kun sellaisia ap:n kuvailemia miehiä ei ole olemassakaan, paitsi saduissa.
Olisi kyllä aika erikoista seurattavaa jos sellainen jossain näkyisi.
Miksi minua pitäisi kohdella omistavasti, mikäli tilanteessa on muita miehiä? Tuota en ymmärrä enkä todellakaan arvosta.
Ovien avaaminen jne ovat sukupuolesta riippumattomia kohteliaita käytöstapoja, ihan hyvin voin kantaa naapurin eläkeikään rouvan ostokset sisään naisena, jos hän näyttää tarvitsevan apua.
"Omistajuuden" osoitus ei ole mikään turvallinen kallio, vaan pahoinpitelyn ja perhesurman alkumainingit.
Riippuu ihan mitä se on. Jos alat suulla kuolaten (huulilla) hamuilla naisen kättä suudellaksesi, saat kauhun aikaan, kädestä tulisi ainoastaan bakteerinen ja tahmea. Nainen panikoituu.
Vierailija kirjoitti:
"Omistajuuden" osoitus ei ole mikään turvallinen kallio, vaan pahoinpitelyn ja perhesurman alkumainingit.
Tämä. Kaikkein eniten herrasmiestä esittänyt mies jonka olen tuntenut oli vaimonhakkaaja. Todella kiusallista ylikompensointia. Pieni rähjäinen tönö jossa asuivat ja puki takkia minun aikuisen naisen päälle.
Naiset valitsevat lastensa isäksi miehen joka geeniensä ja ominaisuuksiensa puolesta sopii juuri heille parhaiten . Joku herrasmiesmäinen käytös tulee listassa aika viimeisenä. Tärkeämpiäkin kriteerejä on kuten esim.
- oikea tuoksu kertoo riittävän erilaisesta immuniteetijärjestelmätsä, lapsi perii siten hyvän suojan tauteja vastaan-
- jomman kumman on oltava hoivaava jotta lapset tulevat hoidetuksi. Urasuuntautuneet machommat naiset suosivat feminiinejä miehiä ja päinvastoin
- sopivan älykäs
- seksuaalisesti sopiva, halut , kemiat ja tarpeet sopivat yhteen. (kaikille löytyy sopiva)
- ulkonäkö jotenkin sopiva ja tutun oloinen. MIehen ei tarvitse olla erityisen komea tai tietyn mallinen jos ulkonäkö on vaan jotenkin tuttu tai hyväksyttävissä.
- huumorintaju on monille tärkeä. Kertoo myös älystä.
Lohdullista on se että kaikille löytyy kyllä se sopiva ja oikea kumppani kunhan jaksaa etsiä.
Minulla on tuollainen, paitsi etten tuosta vyötäröjutusta tiedä. Voitte arvata, ettei ole kovin uutukaista vuosimallia.
Suomalaiset naiset ovat ennakkoluuloisia juntteja, siitähän tuo johtuu.
Olen aika tukeva vyötäröltä, joten miehellä pitäisi olla tavallista pidemmät raajat, jos meinaa kietaista kätensä vyötärölleni.
Brassaillaanko tuossa raskausuutisilla vai miksi kenellekään juolahtaisi mieleenkään laittaa yhtäkkiä kätensä toisen ihmisen vyötärölle? Ja vieläpä toisten nähden?
Arvostan kyllä, mutta Suomessa oikeat herrasmiehet ovat todella harvassa. Vetoavat tasa-arvoon etenkin, kun pitää maksaa ravintolalasku. Suurimmalla osalla ei ole hajuakaan takin päälle auttamisesta, tuolin auttamisesta, oven aukaisusta tai raskaiden tavaroiden kantamisesta. Eivät ole kuulleetkaan, että sellaista voisi tehdä. Kuvitelkaa, että joskus miehet nostivat hattua naisen tullessa vastaan ja nousivat ylös tervehtiessään naista. Mutta nykyäänhän muutenkin yritetään häivyttää sukupuolten välistä rajaa. Kyllä tämä tapojen puute korostuu Suomessa. Siksi onkin kiva käydä välillä vaikka Englannissa tai Ranskassa.
laitan sormen (omaan)perseeseen, kun paikalla on muita miehiä.
Minä osoitan omistajuuteni laittamalla mieheni talutushihnaan muiden naisten läsnäollessa.
Suomalaisten naisten ajatusmaailmassa mies on joko sika tai vässykkä. Niistä voit valita. Toinen on kuitenkin parempi kuin toinen.
Arvostan. Törmäsin kesällä yhteen, mutta hämmennyin täysin, kun itseäni on kohdeltu aina niin huonosti. Todella harvinaisia yksisarviseen verrattavia kokemuksia.
Tykkään kaikesta muusta, paitsi siitä että käsi laitetaan vyötärölle kun PAIKALLA ON MUITA MIEHIÄ.