"Toivottavasti korjaamolta löytyy sama helmiäisväri"
Ihana artikkeli rikkaan suomalaisen eläkeläispariskunnan myrskykokemuksesta Fuengirolan kodissaan. Naapuri soitti heidän talonsa autokatoksen vauriosta hätäkeskukseen, Kuosmasen pariskunta ei itse tietenkään huomannut muuta kuin netin katkeamisen. Kakkosautoon tuli vaurioita, ja kyllä se oikean värinen helmiäisväri on tärkeä.
Oli erittäin huvittava lukukokemus siitä, kuinka pihalla jotkut ihmiset voivat olla, ja mitä he pitävät elämässään tärkeänä. Helmiäisväriä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c6c94991-44b9-4cfa-b4cf-026593492a9…;
Kommentit (3)
Ihan pimeä aloitus täysin asiallisesta lehtijutusta jossa Espanjassa asuva suomalainen kertoi myrskyn tuhoista ja päivitteli ettei onneksi tullut henkilövahinkoja. Tosiaan yksi yksittäinen lause nostettu esiin ilman asiayhteyttä.
Moderaattori voisi poistaa tämän kokonaan.
Länsimaisen ihmisen ahdinko syvenee Espanjan auringon alla. Värisävyerot avoautossa syöksivät suomalaiseouvan kuilun partaalle.
Puutut yhteen irralliseen vähämerkityksiseen lauseeseen ko. jutussa. WTF?
Ääliö.