En enää jemmaa lainkaan herkkuja
Selvästi jotain ongelmia ruoan kanssa. Annan loput kaapeista löytyvät suklaat ja makeiset veljelle, koska ei ole muita, keille antaa. Enkä raaski heittää roskiin.
Kummittelevat koko ajan mielessä. En tiedä, miksi tullut kerättyä vaan enemmän ja enemmän kaikkea makeaa :( Välillä sorrun ja syön paljon kerralla, jonka jälkeen rankaisen itseäni ja joko annan osan tulla takaisin ylös tai paastoan seuraavan päivän.
Jos jossain vaiheessa tekee jotain mieli niin pakotan sitten itseni lähtemään erikseen kauppaan ja ostan max jonkun pienemmän patukan tai leivonnaisen. Jännästi makeaa ei kuitenkaan usein edes tee mieli - syön "pakosta", koska en halua jonkin menevän vanhaksi ja herkkujen määrä ahdistaa.
Kommentit (2)
Mulla vähän samaa ongelmaa. Ostan herkkuja mutta en syö niitä joten ne vanhenevat ja se ahdistaa. Sitten lahjoitan tai heitän roskiin.
Onneksi on teini joka syö osan.
Itse myös ostan irtokarkkeja vaikka ei edes tee mieli. Merkillistä että täytyy ostaa ...............vaikea kulkea hyllyjen ohi ostamatta. Nyt kaupassa 69 kruunua kilo . Fazerin siniset esim todella halvalla.