Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Varsinais-Suomen hyvinvointialue kyselee alueensa

Vierailija
02.10.2023 |

ihmisiltä palvelustrategian uudistuksen merkeissä kantoja siihen mikä olis niin kuin toivottavaa ja mikä on sitten vähemmän merkityksellistä.
Tätä kyselyä netissä tuputtaa esim. Facebook miltei joka päivä. Eikä auta että ilmoittaa Facebookille ettei halua sitä ilmoitusta nähdä. Roskapostiksi pitää kaiketi sitten ilmoittaa, ettei sitä kyselyä tuputeta.

Ja mitähän itua tässä koko kyselyssä on. Annetaan näennäisesti ihmisille mahdollisuus kertoa kantansa.
Sillä se mitä tuolta saa on tämä, jonka sanoo esim. joku maskulainen toimistotyöntekijä toiselle työntekijälle: Autetaan vasta hätätilassa!

Ja siihen voi lisätä, että parempi kun ette ryhdy silloinkaan mihinkään, aiheutatte vai enemmän traumaa!

Mites, mitäs mieltä olet, onko hyvä ja eikö ole hyvä.
Siksi toisekseen, tuon hyvinvointialueen palveluksessa on sellaisia yhteiskunnan niin hirveesti arvostamassa ammatissa toimivia, että niillä on kanttia tehdessä asiakirjamerkintöjä toisen ihmisen työtä hyväksi käyttäen niin niillä on kanttia nauraa esim. jonkun itsemurhayritystä... tai sitten on se yks, joka arvostelee ennen varsinaista asiaa potilaana ollut sanoin vttu mikä tyyppi!

Ja sitten niillä on niitä apulaisosastonhoitajia jotka tulevat huutamaan jostain vettä tiputtavasta patteri ja kaikista tärkeintä on se, että mistä sihen on joku lattiarätti hankittu, ja huutaa siinä että täällä on ihan hyvää lämpötila.... ja se joka siitä lämpötilan kylmyydestä on valittanut on sen huutajan oma alainen , joka ei tilanteessa saa sitten tätä kerrottua... tönöttää vaan siinä ja kattelee kun yks saa huudot. Ja juu, huutaja siinä kun se on niin osaava ja ammattimainen olevinaan, niin unohtaa sitten sen, että ei sitä pidä ihmisten hirveessä viimassakaan kädet kohmeessa töitä yrittää tehdä.... Just just!

VARSINAIS-SUOMEN ERIKOISUUDET!

TUOLLAISTA SAKKIA EI KYLLÄ AIEMMIN OLE TULLUT KOHDATTUA MITÄ NÄÄ ON.

JUU, JA HOMEEN HAJUT VIELÄ SIIHEN SITTEN!

HYVÄ VARSINAISSUOMI!

AUTETAAN VASTA HÄTÄTILASSA!

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla