Big Brother 2024
Kyllä on ollut todella tyhjä syksy ilman BB:tä. Taviskastauksella ja annnetun palautteen myötä tehtävällä kehittämistyöllä (panostusta viikkotehtävän, kestoon, vaativuuteen ym.) - sosiaalinen peli ja sisältö tulee luontaisesti. Sarjalla olisi ehdottomasti paikkansa, ehkä harvemmalla lineaarilähetysvälillä kenties. Samanlaista formaattia 24/7 ominaisuudella ei ole tarjolla. Kehitysideoita tiskiiin, että saadaan ensi syksyksi jotain muutakin puhuttavaa kuin lama ja sota.
Kommentit (38)
onko vuodesta 2024 tietoa. Tuleeko???
Vierailija wrote:
onko vuodesta 2024 tietoa. Tuleeko???
Mistä kukaan tietää tuleeko edes huomista.
Minusta ollu kivempi olo kun ei oo tullut, ei oo kytännyt sellasta kokoajan, vaan nähnyt syksynkin ympärillä iha erilailla kuin viime vuosina.
Big Brother on todellista tyhmien ihmisten viihdettä. Täytyy olla lähes aivokuollut jos oikeasti haluaa noin karmeaa ja täysin aivotonta paskaa katsella. En voi käsittää. Samassa kategoriassa Putouksen ja Huutokauppakeisarin kanssa.
Se edellisen kauden juonittelu pilasi kaiken. Jos sitä ei olisi ollut niin tänä syksynä olis tullut bb tä.
En oo kaivannut. Ihan hyvä että ei enää tule. En edes tajunnut niitä tehtäviä, eikä ne kiinnostaneet yhtään itseäni, ainoostaan henkilökemiat ja arkiaskareiden seuranta kiinnosti. Ja eipä senkään tuijottamisessa mitää järkeä ole kuukausitolkulla.
Ekoilla kausilla BB oli sellainen että lähes kaikki oli jollain tapaa perillä sen tapahtumista. Ainakin omissa tutuissa ja kavereissa näin oli.
Oon BBn ystävä ja mitään muuta samanlaista ei telkkarissa ole. Myös 247 pitää ehdottomasti säilyttää. Viime kausi oli ihan ok vaikka parempaankin pystytään. Luulisi että katsojia on riittävästi homman pyörittämiseen. On kyllä ollut vähän tylsä syksy ilman bbtä kun on niin tutuksi tullut rutiini aina katsella. Ja ehkä kaikkein maittavin osuus on bb keskustelut esim täällä ja yliksellä.
piti varmaan tull allstar mutta eivät saaneet osalistujia?
Voi ei! Ei keväällä nelosella! Ehkä syksyllä???
BB ruutuun syksyllä! Tehkää jotain!!!
Näihin aikoihin pitäisi alkaa haku, eipä kuulu
Kyllä big brother kuuluu jokaisen sivistyneen yhteiskunnan ohjelmistoon. Tässä saa mukavasti 3kk vietettyä aikaa syksyisin ja alkutalvesta. Kyllä minä odotan kuin kuuta nousevaa!
Big brother yksi parhaista ohjelmista tvssä. On aina mielenkiintoista seurata porukan tutustumista ja tehtävien kulkua. Mielenkiintoiset keskustelut asukkaiden välillä on parhaita. Viime kaudella niitä ei paljoa ollut vaan aika meni kyräilyyn ja juonitteluun. Ehdottomasti kannattaa jatkaa tätä formaattia ja 247 tulee säilyttää ennallaan. Itse olen useana kertana tilannut 247. Tämä on hyvää seuraa yksinäisille ja tarjoaa forumeille keskustelun aihetta, kuten joku sanoi.
Viime kaudella Merve, Laura, Aleksi, Millu oli parhaat.
Liekö niin, että osallistujille on tullut mielenterveysongelmia ohjelman takia.
Big brother ei mene pois vaan palaa uutena ilmestyksenä! Hyvä uutinen kaikille bb faneille. Toivotaan että 247 säilyy.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/46a40e19-92cb-4047-9fae-e6282e…
Vierailija kirjoitti:
Big brother ei mene pois vaan palaa uutena ilmestyksenä! Hyvä uutinen kaikille bb faneille. Toivotaan että 247 säilyy.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/46a40e19-92cb-4047-9fae-e6282e…
Hyvä uutinen tämä! Olin jo vähän huolissani miten käy, mutta nyt on varmuus, että päästään nauttimaan bb:tä vielä lisää. Itsekkin tykkäisin 247 olisi saatavilla. Aamusta iltaanhan näitä tuli kateltua ja monet hyvät naurut saanut ohjelmasta.
Nyt! Halutaan tietovuoto! Tuleeko syksyllä big brother Suomi?
Vierailija kirjoitti:
Liekö niin, että osallistujille on tullut mielenterveysongelmia ohjelman takia.
Eiköhän niillä kuitenkin ollut jo niitä valmiiksi.
Olisi erittäin tyhmää olla jatkamatta ohjelmaa. Varmasti riittäisi katsojia ja mainostuloja tulisi. Pitäiskö kerätä joku adressi🤔💪 Kaikki mukaan.