Klovnipressanvaalit tulossa
Mika Aaltola: Tietoa, taitoa, rohkeutta ja näkemystä jota ei vain muilta löydy. Jenkkihenkinen itsensä hehkutus saattoi pilata mahikset alkuunsa.
Pekka Haavisto: kolmatta kertaa yrittämässä. Sille on syynsä miksi hävisi 2 kertaa Niinistölle ylivoimaisesti. Al-holista haki lapsia ja rikkoi samalla lakia. Vihervasemmistolainen juuriaan myöten.
Olli Rehn: Äijä on larpannut presidenttiä jo monta vuotta. Äärimmäisen harmaa ja mitäänsanomaton. Kuka muistaa mitä mieltä hän on ollut jostain asiasta?
Halla-Aho: omassa puolueessa suosittu mutta olisi aikamoinen poliittinen maanjäristys, jos hän saisi yli puolet äänistä 2. kierroksella.
Loput: sekalainen joukko liian nuoria, tuntemattomia tai muuten vaan ei-presidentillisiä ehdokkaita.
Vain yksi on varmaa, Saulia tulee ikävä.
Kommentit (7)
Hjallis Harkimo kuulunee kategoriaan ei-presidentillinen vaikka voisikin mennä Pohjolan sivistyneenä Trumppina.
Mitä iniset, jos ei kelpaa niin mene itte ehdokkaaksi kun olet niin pätevä ja osaava!
Sinne vaan, ala painua!
Juuei tule Salen tasoista ihan hetkeen.
en mä, mutta kun juuh en voi eiku.... kirjoitti:
Mitä iniset, jos ei kelpaa niin mene itte ehdokkaaksi kun olet niin pätevä ja osaava!
Sinne vaan, ala painua!
Niin muuten menenkin jos ei ole tuon parempia ehdokkaita ja voitan koko skaban! Mitäs siihen sanot, juntti?!
Mitä väliä presidentinvaaleilla on? Eihän sillä presidentillä ole mitään muuta virkaa kuin vilkutella parvekkeilla ja lentokentillä.
No se on sitten Rehn, niin voi harmailla siellä linnassa ja vaikka unohtua sinne.