Heseissä vuokrat nousevat n20 prosenttia ja syksyllä tärähtää sosiaaliuudistus ja katkeaa yli puolella nykyisistä toimeentulotuki- taitaa monella olla edessä muutto maakuntiin- se on löhöily loppu nyt!
Ainoastaan kaikkein heikoimmat kykenevät jäämään pääkaupunkiseudulle, nuo joiden vuokran ja elämän kokonaan maksaa soosu. Muille liian kallista. Eipä taida kovin kauan olla enää yksitoikkoisen valkoista heseissä kuten Heserissä vielä viime kesänä toimittelija valitti😅
Monellako työttömällä jo uusi asunto katsottuna maalla tai mökki tai sukulaisia joiden luokse muuttaa (koskee useimpia kaupunkeja!)
Isolla rytinällä nyt nato- Suomi viedään markkinatalouteen ja niille tämä on tosi kova paikka jotka kuvittelivat ja ovat laskeneet elämänsä sen varaan että voivat loisia ja lorvailla lopun elämäänsä!
Se alkaa monilla uusi elämä- työelämä!
Kommentit (2)
Hallitus hajoaa todennäköisesti vielä syksyn aikana joten mitään hätää ei ole
jankutijankuti