Milloin viimeksi oot vetänyt kalsarikännit?
Yksin kotona ollessasi? Miten kulutat aikaasi tuolloin?
Kommentit (16)
Eilen. Yleensä alkupäivän siivoan, remontoin, teen pihahommia, laitan illaksi naposteltavaa tms. ja iltaa myöten (enemmän humaltuessa) sitten kuuntelen musiikkia, pelaan, juttelen netissä random ihmisten kanssa.
Keväällä kun oli vapaa viikonloppu miehen ollessa työmatkalla. Tenutin samppanjaa sohvalla, lenkitin koiran känässä, söin jäätelöä suoraan purkista, katsoin tyhmiä tv-ohjelmia, surffasin tyhmillä verkkosivuilla, popitin huonoa musiikkia ja jammailin sohvalla. Hirveää sikailua siis, nautin kyllä niiiin yksinolosta, mies äköttää kuin tatti kotona joka jumalan päivä ja kerran vuodessa kun sillä on firman reissu, mä JUHLIN!
Säännöllisesti. Eilen viimeksi mutta kesällä pyrin istumaan ulkona rauhallisessa paikassa. Ajattelen asioita ja selailen puhelinta, ehkä kuuntelen musiikkia kuulokkeilla. Nuorena noin 22-25 vuotiaana oli tärkeää laittautua ja lähteä baariin ja tavata ihmisiä. Nyt reilu nelikymppisenä valintani on ollut kalsarikännit.
Yleensä istun työpöydän ääressä tietokoneella, kuuntelen musiikkia ja vilkaisen palstan keskusteluja. Saatan selata nettikauppoja ja tilata jotain. Myöhemmin teen pientä syötävää ja laitan nukkumaan.
Kiitos vastauksista. Itsellä on nyt parhaillaan kalsarit rakenteilla. Tulin eilen illalla mökille ja nyt olen tehnyt ruokaa ja pikkuisen pihahommia, käynyt kaupassa. Valkkaria tullut tissuteltua ja karkkia syötyä.
Ainakin pari kertaa kuukaudessa vedän kalsarikännit. Pelaan videopelejä, kuuntelen musiikkia, katselen leffoja, sarjoja tai youtubea. Joskus juttelen kavereiden kanssa discordissa. Toisinaan tulen myös tänne trollaamaan. Kalsarikännit ovat parhaat kännit.
Vierailija kirjoitti:
En ikinä. Ryyppääminen ei kuulu tapoihin
Ryyppääminen? Alkoholi on selvästikin sinulle erittäin tuttu aine. Oletko ollut kauankin alkoholisti?
Kalsarikännit ovat parhaat kännit. Valomerkkiä ei tule eikä portsari ohjaa pihalle jos kaatuu juomat syliin, musiikki on aina parasta mahdollista ja kappaleet oikeassa järjestyksessä, ei mene rahaa taksiin, kruununa voi trollailla täällä ilman että seura loukkaantuu.
Kännäys on yhtä ihan keskustelun aihe kuin pillunhajukin!
Yli kymmenen vuotta sitten, nykyään juon ehkä pari olutta vuodessa.
Ei vaan huvita.
Klo. 5.30 suhautin oluen auki ja laitoin viestin että olen kipeänä. Kohta se krapula varmaan tuleekin.
Parasta aikaa. Juon Breezeriä. N40
viinaa ei moneen vuoteen, shamppanjaa 3 eri tilaisuutta viimevuonna 2 ja tänävuonna
Kerran viikossa, parhaissa kaksi. Teen kaikkia normaaleja juttuja, mutta olo on vaan mukavampi. Mitään hirveetä känniä en vedä, pienessä sievässä arkikin on juhlaa.
4-5 kertaa viikossa . Se on ainut selviytymiskeino . Muuuten olis kuollut jo 15 vuotta sitten . Kuuntelen musiikkia sekä haaveilen puolisosta ja seksistä siinä juodessa. Katselen myös asuntoja millaisen asunnon ostan seuraavaksi .
En käytä kalsareita. Varsinkaan alkopitoisia. Heiii, tuol menee Viljo...