Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko teidän kahden aikuisen ruokakulut (sis. hygieniatarvikkeet, pesuaineet ym)

Vierailija
22.07.2023 |

on kuukaudessa?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

800-900e/kk

Vierailija
2/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksihän taas tämmöisiä kysellään? No meillä 500-600 €/kk.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla tekee ruoat noin satkun kuukaudessa. Käyn ruoan ilmaisjakelupaikoissa ja ostan iltaisin kaupasta -60 % ruokia ja hevihävikkilaatikosta myös. Tuohon hygieniatarvikkeet Lidlistä ja kestävät pitkään. Halpaa tämä eläminen. Jääpähän rahaa muuhun mukavaan kun poltan tupakkaa ja tissuttelenkin.

Vierailija
4/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

1 hengen talous 400-500€ kuukaudessa. Ostan sen minkä tarvitsen. Toisinaan menee enemmän. Ei tarvitse tinkiä ruoasta. Säästöön 500-700€ kuukaudessa ja oma velaton kerrostalokaksio sekä 2 sijoitus yksiötä joista toinen velaton. Pärjään mukavasti ja vuodessa 2-3 lomamatkaa ulkomaille. Kesällä etelä- eurooppa ja talvella Aasiaan.

m51v

Vierailija
5/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

n. 160 euroa, vaihtelee alle 100 eurosta aina 190 euroon riippuen mitä puutteita on milloinkin. Kaksi aikuista on, ei käydä ruokajonossa, mutta suunnitellaan ja valmistetaan ruoka itse, paljon kerätään luonnosta ja kasvatetaan itse.

Vierailija
6/6 |
22.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

n 800e mutta joka sunnuntai meillä on vähintään 3 lisäsuuta syömässä, joskus jopa me 2 + 10

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kolme