Kehohäpeä estää minua nauttimasta asioista
On leikkausarpia, raskausarpia, kynsipsoriasis, ärtynyt suoli ja siitä johtuva vatsan turvotus sekä kivut. Lisäksi kasvoissa maksaläiskiä, jotka hävettävät niin paljon, etten kehtaa olla ilman meikkiä :(
Paskat kortit sain :(
Kommentit (6)
On mullakin leikkausarpia ja raskausarpia ja ibs maha. En keskity itseäni voivottelemaan ja jätä elämättä kuten haluan.
Voithan sä kotona nauttia. Paitsi jos sielläkin on silmiä niin kevyempi asu. Ei ole pakko esitellä joka osaa ulkona, kuten muillakin on "vikoja" miksi ei voi, tai halua muuten. Tai sitten säikäytät vaan muut, et välitä siitä ja laita rohkeasti päälle mitä haluat.
Mulla on couperosa iho ja 100 kiloa painoa. Silti tänäänkin olin tyytyväisenä rannalla nauttimassa kesäpäivästä. Ei ne muutkaan virheettömiä ole. Yritä keskittyä tietoisesti muihin asioihin kuin ulkonäköösi.
Mistä asioista et pysty nauttimaan kehohäpeäsi vuoksi?
Tässä paras lääke: hyväksy itsesi