Nouseeko seuraava kohu Riikka Purran mesimäyräsolmiosta?
Kommentit (15)
Toivottavasti myös Purran mesimäyräyhteydet harjataan kunnolla, sillä samanlaisesta "kaksoisviestinnästä" taitaa olla kysymys kuin pesukarhujen tapauksessa.
"Bannon näki Trumpissa mesimäyrän"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/201707242200282143
"Steve Bannon sen sijaan ihastui täysillä ja sai videosta inspiraation. Hän jopa otti selostajan hokeman henkilökohtaiseksi motokseen. Honey Badger Don't Give a Shit -slogania käytti sen jälkeen myös Bannonin vetämä uutissivusto Breitbart."
"Steve Bannon näki myös Donald Trumpissa mesimäyrän. Hän ihaili Trumpin tapaa olla välittämättä käytöstavoista ja vakiintuneista toimintamalleista. Erityisen röyhkeitä tempauksia ja lausuntoja Bannon kehui vaalikampanjan aikana sanomalla niiden olevan klassista Honey Badgeria."
Kerran sillä oli punaista käsilaukussa, valkoista paidassa ja mustaa kädessä pitelemässään kuulakärkikynässä. Eli nassesaksan lipun värit, ihan kiistaton todiste siis!
Vierailija kirjoitti:
Hyvä Riikka! Hyvät hampaat!!
Paljon paremmat kuin anarkonarkilla.
"How Steve Bannon and Donald Trump Rode the Honey Badger Into the White House"
https://www.nytimes.com/2017/07/18/books/review/devils-bargain-steve-ba…
Purra haluaa viestittää, että on poliittisesti samalla linjalla kuin Trumpin edustama laitaoikeisto.
Tai autonpotkija-arhiksen mäyräkoirasta?
Vierailija kirjoitti:
Tai autonpotkija-arhiksen mäyräkoirasta?
Kerro toki lisää mäyräkoiran symbolisesta merkityksestä. Linkkejä saa laittaa myös.
Vierailija kirjoitti:
Purra näyttää beaverinsä
Kieltämättä kiinnostaa.
En ymmärrä, miksi Purra on perussuomalainen, jos hän on todellisuudessa kirpparivaatteita käyttävä ekohippi.
Vierailija kirjoitti:
En ymmärrä, miksi Purra on perussuomalainen, jos hän on todellisuudessa kirpparivaatteita käyttävä ekohippi.
Ja kaiken lisäksi hyvä näyttelijä, joka kiristeli hampaitaan ennen vaaleja, mutta vaalien jälkeen hymyä alkoi yllättäen löytymään.
Badger, badger, badger, badger, mushroom, mushroom!
Odotan mielenkiinnolla, kun tietyt tahot yrittävät saada Purran eroamaan siksi, että hän hankkii vaatteita kirpparilta ja juo vihersmoothieita. Väittävät tätä varmaan kulttuuriseksi omimiseksi.