En kelvannut lähihoitajaksi
Vaikuttikohan kun sanoin opettajan haastattelussa, että olen aluksi ujo ja varautunut, muuten olin oma itseni ja painotin empaattisuutta, luotettavuutta ja tarkkuutta luonteestani.
Kommentit (4)
Ei saa olla empaattinen, tarkka eikä varsinkaan ujo. Toiset hoitsut syö tollaset elävältä, kaikki tietää sen sairaan työilmapiirin.
Toisekseen et ehkä kestäisi, miten kahvihuoneessa naureskellen odotellaan, kun kolmoshuoneen potilas tekee kuolemaa. Kun kohta on yksi perse vähemmän pyyhittävää.
Täh?
Et sitten tosiaan penaalin terävin kynä ole
Vierailija kirjoitti:
Täh?
Et sitten tosiaan penaalin terävin kynä ole
Itse en päässyt lähihoitja opintoihin mutta onneksi pääsin lukioon, jonka jälkeen jatkoin opintojani oikeustieteellisessä tdk:ssa, mutta olen ehdottoman varma, että lähihoitajien joukosta löytyy kymmeniä ellei satjoam jotka ovat minun huomatta. vasti älykkäämpiä.
Jos ne ajatteli, että olet liian pehmeäluontoinen. Kaipa sielläkin kovikset parhaiten pärjää.