Se tunne kun ymmärrät, ettei erikois operaatio etenekään suunnitelman mukaan
Kommentit (10)
eikä "puolustuskaan" etene kuten valtavirta esittää
Vierailija kirjoitti:
eikä "puolustuskaan" etene kuten valtavirta esittää
Ihan vain pieniä vastoinkäymisiä. Pian otetaan kaikki superaseet, mm. uudet Uralin takana T-34-tankkeihin koulutetut erikoisjoukot sekä omilla kenttälapioilla varustetut vähemmistökansallisuuksista kootut yksiköt käyttöön, jotka pelkällä "uraa"-huudolla saavat kaikki ukrainalaiset säikähtämään. Vai menikö se sittenkin jotenkin toisin?
Vierailija kirjoitti:
Aina on muuttujia...
Mikä oli suunnitelma? Marssitaan Ukrainaan ja kaikki antautuvat välittömästi?
Mikä oli muuttuja? Väestö oli epäystävällistä ja ampuikin takaisin?
Kyllä se etenee! Ukrainalaiset vain pistävät kovasti hanttiin, eivätkä anna venäläisten tappaa, varastaa ja tuhota rauhassa. Epäreilua!
Trollin elvistelyä rysylän mahtavuudesta on kuunneltu n. 2012 lähtien, että oikein mukava, kun sille tuli nemesis käymään ja käsi uppos paskaan.
Vierailija kirjoitti:
Trollin elvistelyä rysylän mahtavuudesta on kuunneltu n. 2012 lähtien, että oikein mukava, kun sille tuli nemesis käymään ja käsi uppos paskaan.
Eikä tässä vielä kaikki: ihan pian hahmo on ihan kaulaansa myöten siinä ihtessään. Niin se katoaa ryövärin ja moraalittoman pulterin häntyrin niin sanottu kunnia. Jää vain oleellinen, aito asia.
Harmittaahan se, että ei voi evakuoida haavoittuneina heli koptereilla, vaan pitää vaan lyödä joukkohautaan kaivin koneella. Jos siis pakenemiselta ehtisi.
"oikein hyvältä tuntuu, kun saa olla voittavassa joukkueessa, joka tekee selvää puolustuskyvyttömistä ja sotaan itse syyttömistä ukrainalaisista", sanoi parhain putinisti, joka ei ymmärtänyt vielä silloin, että Haag on hänen loppusijoituspaikkansa.