Mikdi kepulle kelpaa kaveriksi vain kommarit?
Kommentit (7)
Kepua ei äänestäneet tuon vasemmistotaipaleen jälkeen kuin ne, joille Saarikko valehteli, että Kepu ei mene enää vasemmistohallitukseen. No, ei kai sitten menekään. Menee vasemmisto-oppositioon.
No näinhän se on miten ap sanoo. Mutta jostain syystä kepu haluaa ampua itseään jalkaan.
Niin justiinsa mutta nyt pääsee persu näyttämään ilman kepua miten maan asiat laitetaan kuntoon!!!111
Eihän kukaan halua persujen kanssa samaan hallitukseen. Sehän on ihan selvä asia. Yksikään puolue ei valitsisi kumppanikseen muuta kuin pakon edessä.
Kepu itse tuntuu kysyvän äänestämättömyyden syitä niiltä, jotka kepua äänesti. Ja kuinka ollakaan, oikeaa vastausta eivät sitten hoksaa. Eivät tietenkään, kun meiltä muita äänestäneiltä ei kysytä. Ja vaikka me se vuolaasti kerrotaan esim lehtien mielipidepalstoilla, niin meitä ei haluta kuunnella.
Ei se toki mitään, Keskusta tehköön niin kuin haluaa. Muitakin hyviä puolueita on, joista voi valita äänestyksen kohteen.
Keskusta kiukuttelee kuin uhmaikäinen.
Höpöhöpö. Keskusta ei ole sanonut mitään kommunistisesta puolueesta joten tuskin heillä on sen puoleen intohimoja.