Mies riitauttaa lasten asiat
Ei anna siirtää osotteita, ei suostu lastenvalvojalle, mikään ei oikein käy.
Mitä siis teen seuraavaksi?
Muutan vaan pois ja maksan nykyset kulut uusien lisäksi?
Katson mitä tapahtuu? Vai mitä? Sovittelu? Käräjät?
Miksi ikinä lisäännyin niin hankalan ihmisen kanssa!?
Kommentit (6)
EIkös tuo riitauttaminen tarkoita että oikeuteen mennään? Siellä sitten sovitte huoltajuudesta ja elatusmaksuista? Ennen sitä varmaan lastenvalvojalle että selviää kumman luona lapset asuvat oikeuden päätökseen asti (vai kummankin).
Miehellä on vielä yksi valttikortti. Hän voi klikata itsensä aamulla naiseksi ja sitten kaksi naista kilpailee huoltajuudesta.
Vierailija kirjoitti:
Miehellä on vielä yksi valttikortti. Hän voi klikata itsensä aamulla naiseksi ja sitten kaksi naista kilpailee huoltajuudesta.
Ehkä sinun kannattaisi sulkea suusi tässä asiassa ja tehdä vaikka oma ketju tuolle jankkaamiselle idiootti?
Mitkä nykyiset ja uudet kulut. Miksi lapset eivät voi jäädä isälleen?
Sinä menet lastenvalvojalle, ja varaan ajan oikeusaputoimistoon käräjien varalta. Ei sinulla ole muitakaan vaihtoehtoja, mutta onneksi on vielä nuo.
Et muuta (ellei ole väkivallan uhkaa) vaan varaat sen ajan lastenvalvojalle. Pyydät lastenvalvojaa kutsumaan myös miehen tapaamiseen.