Minkälainen matkalaukku sinulla on?
Kommentit (13)
Vaaleanpunainen Delsey, iso ja pieni.
Taitaa olla Delseyn lentolaukku, jäänsininen. Sillä mennään työmatkoista 2 vkon lomiin.
Kaukaa menneisyydestä myös jumalattoman iso matkalaukku millä viedään isompaa tavaraa tarvittaessa toiseen kotiin etelään.
Ihan partio-aitasta iso reppu.Terv. Nainen
Ruskea ja pehmeä. En pidä kovakantisista matkalaukuista. Ne on kömpelöitä, painavia, kolisevat ja ovat joustamattomia.
Matkustelin nuorena paljon rinkan kanssa, ja myöhemmin aikuisiällä vaeltanut ja retkeillyt. Matkalaukku olisi varmasti kätevä, jos matkustaisin enemmän työmatkoja. Nyt rinkka ja tarvittaessa pukupussi juhlavaatteelle on vielä riittänyt tarpeisiini hyvin.
Sini-liila mummomallinen lentolaukku. Painaa niin paljon tyhjänäkin , että koneeseen en sitä ole ottanut. Varsinainen matkalaukku hajosi useampi vuosi sitten, eikä ole ollut tarvetta ostaa uutta.
Minulla on nykyään laukun sijaan laadukas matkailurinkka, Osprey Fairview 40, väri ihana Forest Green.
Se menee käsimatkatavarana, ainakin useimmilla lentoyhtiöillä.
Vierailija kirjoitti:
Kaikki tietävät, että vammaisten tarpeisiin vastaaminen on tärkeää. Pieni ryhmä ihmisiä, jotka yrittävät saavuttaa tämän tavoitteen. Lainvalvonnassa luotamme usein rakkauteen ja ymmärrykseen pitääksemme ihmiset valppaina ja puuttuessamme asiaan, kun he tekevät oikein tai ovat vaikeuksissa. Vaikka haluammekin luoda työpaikan, joka pakottaa meidät olemaan "uusi henkilö", emme voi odottaa olevansa joku muu.
Erityistarpeita käsittelevällä toimikunnalla on kaikkien muiden elinten, ei vain poliitikkojen, tiedot ja resurssit. Vammaiset ovat suuri joukko ja heidän tarpeensa ovat erilaisia ja vaativat tietoa ja aikaa. Kuten kaikki henkilökohtaiset pyrkimykset, toipuminen ei ole yksi kokoinen lähestymistapa. Se ei ratkaise ongelmia, jotka vaativat yhteiskunnallista muutosta, mutta se voi estää muutoksen ja muutoksen. Esimerkiksi ihmisten ymmärrys tärkeistä asioista on parantunut ja he kommunikoivat enemmän kuin koskaan ennen. Monet ideat katoavat korkeamman tietoisuuden aikakaudella. Hallitukseni mukaan se on valintakomitean työtä. Muita tehtäviä ovat säännösten noudattamisen valvonta, suunnittelu, teknisten raporttien laatiminen, raporttien julkaiseminen ja useiden sidosryhmien välisen yhteistyön helpottaminen, mutta kaikki nämä roolit ovat hyödyllisiä ja tarvitsemme vahvan tiimin niiden ymmärtämiseen.
Jokainen suhtautuu positiivisesti erityistarpeita omaaviin ihmisiin ja kuuntelee heidän tarpeitaan. Jotkut vaatimukset ovat ainutlaatuisia, koska laitos palvelee ja tukee fyysisesti ja henkisesti vammaisia ihmisiä. Lastentoimikunnan mukaan tämä rooli mahdollistaa juridisen asiantuntemuksen tunnustamisen. Ehdotan taloudesta, taloudesta puhuville esimerkiksi 500 000 euroa vanhusten sairaaloihin, jos emme säästä jostain ja anna vammaisille mahdollisuus esiintyä, niin Turvallisuus on väärin.
Vaalit keskittyvät julkisiin asioihin ja kongressin menettelyihin, mukaan lukien Office of Special Counsel. Toivon, että intohimo ylittää puoluerajojen, ja toivon, että se näkyy. Kiitos henkilökohtaisesti lähetyksestäsi.
Entäs se matkalaukku?
Viininpunainen ultrakevyt Samsonite ruumakoko. Paino tyhjänä 3,4kg. Loistava laukku. Harmi ettei Samsonite ollut matkailumessuilla, oltaisiin ostettu uusi samanlainen.
Samsoniten C-Lite 2 viininpunaista (iso ja pieni) ja kolmas tummanharmaa (iso). Lisäksi Samsoniten kabiinilaukku D-Lite, viininpunainen sekin.