Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ozempicin saatavuus

Vierailija
13.01.2023 |

Onko jollain kokemusta tauosta Ozempicin käytössä? Se on nyt kokonaan loppu kaikkialta ja näyttää siltä, että tulee tauko pistämisestä. Olen käyttänyt sitä n.3kk, ensimmäinen 1mg kynä loppuu ensi viikolla.
Paino on pudonnut 90kg-81kg, eli ihan mukavasti. Nyt huolettaa, mitä tapahtuu jos tulee taukoa pistämiseen. Apteekissa suosittelivat pyytää lääkäriltä resepti toiseen lääkkeeseen väliaikaisesti. Ei ne pillerit vain oikein houkuta, kun lääkärin mukaan saattaa aiheuttaa mielialan vaihtelua ja unettomuutta.

Arvostelijat älkööt vaivautuko vastaamaan. Käytän kaikki käytettävissä olevat keinot normaalipainon saavuttamiseksi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rybelsus on tabletti, jossa on aivan sama vaikuttava aine kuin Ozempicissa. Rybelsuksen haittavaikutusluettelossa Pharmacassa ei mainita mielialavaihteluita tai unettomuutta. Kuten ei myöskään Ozempicin kohdalla.

Mysimban kohdalla taas noita psyykkisiä haittavaikutuksia voi olla, mutta se onkin aivan eri ryhmän laihdutuslääke ja vaikuttaa eri tavalla.

Vierailija
2/2 |
13.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos infosta. Onko sinulla itsellä kokemusta tablettimuotoisesta lääkkeestä? Varmaan otetaan päivittäin? Onko väliä missä kohtaa esim. syömisen kanssa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla