Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä narsistiäidin tyttäriä

Vierailija
09.01.2023 |

ja jos on niin kertokaa lapsuudestanne. Kirjoitan itse vähän myöhemmin. Olen nyt 55v ja vasta nyt alan ehkä pikkuhiljaa toipua niistä kaikista julmuuksista, mitä olen lapsesta asti joutunut kokemaan. Niin pahat traumat jäi, että olen jäänyt eläkkeelle. Sairastan ahdistusta ja masennusta varmasti loppuikäni.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä olen mutta en aio kertoa yhtään mitään.

En halua ajatella koko asiaa enkä ihmistä. Olen päässyt nyt niin pitkälle asian kanssa että pystyn jo tuntemaan sääliä, en enää vihaa. Olen sen yläpuolella.  En mitenkään usko että sillä ihmisellä olisi ollut hyvä elämä.

En halua velloa siinä paskassa yhtään. Haluan jättää sen kaiken taakseni ja rakentaa itseni uudelleen suurin piirtein sellaiseksi ihmiseksi millainen minusta piti tulla. Olen sulkenut sen ihmisen elämästäni jo kauan sitten, ja nyt kun hän on kuollut sain vapautuksen siitä ajatuksesta että hän vielä jossakin päin elää ja vaikuttaa. 

En mennyt hautajaisiin. En osallistunut millään tavalla.  Se ihminen lakkasi olemasta minulle jo ajat sitten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kolme