Olisiko ihan hullu idea valita matkakohde lemppari amerikkalaisbändin keikan perusteella?
Toki rakennan siihen sitten muutakin tapahtumia/nähtävyyksiä mutta tuo olisi päätapahtuma :) Jenkkeihin siis suuntaamassa täältä Suomesta enkä oikein osaa päättä minne menisin niin tuossahan näkisi bändinkin samalla.
Kommentit (14)
Ei ollenkaan huono.
Aikanaan valittiin Berliini lomakohteeksi siksi,
a) U2 oli siellä keikalla ja
b) ei oltu vielä käyty Berliinissä.
Samalla tuli käytyä keikka ja Berliinin nähtävyydet
Ehdottomasti jatkoon tuollainen idea! Siitä tulee ikimuistoinen reissu.
Miksei. Minäkin kävin Helsingissä ihan vaan siksi että lempibändini oli keikalla.
Sitten vähän oheisjuttu että tulipa käytyä jossain kauempana.
Sama mielessä tosin kaikki keikat on festareilla enkä oikein jaksaisi lähteä jonnekin euroopan pölyisille pelloille tarpomaan, odottelen jos tulisi jonnekin stadionille.
Ei ollenkaan hullu idea! Kun täytin 18, matkustin itsekin toiselle puolelle maapalloa lempibändin perässä. Nähtävyyksiä tuli samalla käytyä läpi.
Noinhan sitä yleensä tehdään. Liputkin kannattaa hommata etukäteen, jos sellaisia tarvitaan.
No just hyvä idea jos kohde on muutenkin kiinnostava tai lähellä on joku kiinnostava kaupunki. Tulee ikimuistoinen reissu.
Erittäin hyvä idea. Lähteehän jotkut esim. Lontooseen viikonlopuksi vain teatteria katsomaan tai Italiaan oopperaan.
Vierailija kirjoitti:
Riippuu bändistä.
Tuskin olet kuullutkaan jos et sattumalta harrasta countryä
Käytiin New Yorkissa kattoo Tool samalla, kun oltiin lomalla ja sitten vaimon kanssa tehty ihan festarireissut Coachellaan ja Lollapalooza festareille.
1992 Coachella festareilla oli. Tool, nirvana, red hot chili peppers, rage against the machine, alice in chains, pearl jam, metallica, ozzy, ice cube, jne jne jne. 3 päivä lippu tasan 50 dollaria. Snadisti eri kuin joku kuppanen suomi festari mis antti ruisku, haloo helsinki ja muut sonnnat.
Noin 4kk sitten käytiin hollannissa kattoo tool frendn kanssa.
Loistava idea ehdottomasti tehdä tollanen juttu. Näet musaa ja näet ne nähtävyydet ja eri maata.
Ei tietenkään ole hullu idea.