Lue keskustelun säännöt.
Jälkivuodosta
10.11.2006 |
Hei,
kuinka kauan teillä kestänyt jälkivuoto? Mulle tehtiin sektio tasan 2vkoa sitten, jälkivuoto oli jo oikeastaan muuttunut ruskeaksi tiputteluksi mutta nyt alkoi taas tulemaan verta ja vielä aika paljon, normaali kuukautisia enemmän. Onkohan normaalia, kokemuksia?
onna
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla tehtiin sektio (kiireellinen) noin 4 viikkoa sitten ja vielä jälkivuotoa. On kyllä nyt vähentymään päin. Määrä kuitenkin vaihtelee päivittäin. Joskus näyttää, että kyllä tämä taitaa nyt jo loppua, mutta sitten taas lorahtaa enemmän ja ihan kirkkaan punaista verta..
Leje
mulla ainakin melko kauan...reilun kuukauden. Välillä vuoto oli niukkaa ja rusehtavaa tuhrua. Ja välillä (varsinkin jos liikkui paljon) aika runsasta ja veristä vuotoa. Joten eiköhän tuo ole ihan normaalia.
Mulla tuli myös pari kuukautta synnytyksen jäkleen yhtenä päivänä vähän veristä vuotoa, mutta sitten se loppui taas siihen...luulinkin jo, että kuukautiset alkoivat, mutta ei sentään.