Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kateellinen työkaveri
24.09.2022 |
Miten suhtautua? Itse nuorempi hän vanhempi. Eikä jätä sitä siihen, vaan tekee asioita pilatakseen mun mainetta. Kokemuksia?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Eipä se kateus nyt ainakaan onnellisuudesta kerro. En voi sille mitään jos joku haluaa minusta esim. puhua selän takana, mutta pidän sitä eräänlaisena älykkyystestinä, jotain sekin kertoo että mitä ihmiset uskovat puhutun perusteella.
Itse tulen neutraalisti kaikkien kanssa toimeen, toinen osapuoli saa sitten selän takan olla ihan sitä mieltä minusta mitä on. Minun työni tulokset voi nähdä aivan selkeästi, ja se on ainoa mistä esimiehet välittävät. Joskus joku kävi pomolla länkyttämässä muista, ja hänelle annettiinkin sitten lisää töitä, kun oli niin paljon aikaa puhua muista.