Kotiopetus 2kk, miten tämä tulisi toteuttaa?
Kiitos jos jollain on kokemusta!
Olen siis itse kotona.
Kommentit (6)
Sieltä saat tiedon mitä muut opiskelevat saman aikaisesti.
Minkä ikäinen lapsi? Jos meinaan ylä-asteella selvittelyyn menee vähän enemmän aikaa kun joka aineessa eri opettaja.
Mites ootte tommoseen ratkasuun päätynyt?
www piste kotiperuskoulu piste fi
apua tilanteeseen. On tarkoitettu lähinnä ulkosuomalaisille mutta varmaan jotain tietoa on:)
Lapsi aloittaa uudessa koulussa ensi vuonna. Voinko kysyä asiaa muulta taholta? -ap
Ehkä voisit olla yhteydessä yyteen kouluun, sieltä voisit varmaan saada tietoa mitä heillä edessä, se voisi olla paras lapsesi luokalle sopeutumisenkin vuoksi, et olis vähän samaa aihetta pohjalla.
Ihan uteliaisuuttani mietin, mitä koulu tehnyt väärin? Tai millaisesta ongelmasta kyse?
Ei tietenkään tarvitse kertoa tarkkaan ettei tunnisteta mut jos vähän kertoisit. Olen itse joutunut kerran tekemään valituksen opettajasta joka sai potkut
Tämä on iso ja hankala asia ja koska tunnistettavuus on helpohkoa en viitsi tässä kertoa. Olemme palkanneet lakimiehen ja tämä on todella vakava ja ikävä asia. Emme olisi voineet uskoa, että koulussa opettajan (ja rehtori ei tee asialle mitään) taholta voi näin kamalaa tapahtua!
Toivotaan että lapsi saa uudessa koulussa hyvän startin hän on sen ansainnut! Ja nyt pidetään kotona vähän lomaa ja myös opiskellaan! : )
Kiitos teille!
-ap
Pitäskö sun siis opettaa lastasi kotona? Vai mitä tarkotit kysymykselläsi?