Mitäs mieltä tästä suklaatutkimuksesta? "Suklaa saattaa auttaa elämään pidempään"
Minusta ihan hömppätutkimus.
Kommentit (10)
Välillä sitä sun tätä ns. "tutkimustulosta".
Tummaa suklaata ei kyllä syö erkkikään js jos vielä syö, niin ei sen maku mikään nautinto ole, suutuntumasta puhumattakaan.
Se pahanmakuinen 100% suklaa on kai terveellistä, mutta ei sitä viitsi syödä. Maitosuklaassa sokeri kumoaa hyödyt.
Taas joku akkojen tekosyy tutkimus jolla oikeutetaan oma mässäily ja herkuttelu
Kun edes voisi syödä suklaata. Refluksin takia ei ole onnistunut 14 vuoteen enää. :(
Palstan mammat on jo pitkään tienneet niin kuin naiset Suomessa ylipäätänsä 73kg keskipainollaan 🤭
Vierailija kirjoitti:
Välillä sitä sun tätä ns. "tutkimustulosta".
Tummaa suklaata ei kyllä syö erkkikään js jos vielä syö, niin ei sen maku mikään nautinto ole, suutuntumasta puhumattakaan.
Kyllä se kermakakun päälle raastettuna menee...
No hitto tällä suklaan syönnillä saavuttanen ainakin 150 vuoden iän.
Yli 85-prosenttisesta tummasta suklaasta alkaa se terveellisyys, mitä tulee magnesiumiin, flavonoideihin jne. 85 % olen oppinut syömään, kun sitten taas 95 % alkaa jo yököttömään, mitä sitten hyödynsin leivonnassa. Lidlillä ainakin ok 85 % tumma suklaa ja muista kaupoista ostan joko Lindtin 85- tai 90-prosenttista tai sitä reilun kaupan logolla varustettua 85-prosenttista tummaa suklaata.
Suklaa jää näemmä käsiin,niin kotimaisen tuotannon kuin ulkomailta tilatut. Myynti Kikka.Kukan suklaata ei halua muputtaa joka huolehtii kiloista.Suklaa kun tuote jää koukuun ja syö yli. Kiloja itselleni kertyi lidi 50 g. tumma suklaa levy,sitä söin joka ilta 6kk ja 10kg. ylipainoa tuli. Olikin vaikea saada itseni pois suklaa koukusta ja 10kg.yli painoa pois, kesti 1 vuosi valehtelematta! Joten en syö mitään missä sokeria tai maketusaineita enää!
Suklaa ja viini, miksiköhän