Miten usein suututte?
Tuli tuosta yhdestä viha-aloituksesta mieleen.
Itse en välttämättä suutu joka vuosi.
Kommentit (10)
Kerran päivässä, heti herättyäni. Suuttumus loppuu sitten, kun nukahdan.
Turhaudun päivittäin lapsien kinasteluun. En ymmärrä mikä viehätys on sisarusten ärsyttämisestä, kun se aiheuttaa rasittavaa ininää.
Suutun ehkä kerran viikossa. Aihe tulee hyvin usein/aina lapsiin liittyen.
Odotan todella, että nämä kaksi nuorintakin kasvaa tuon iän ohi. Sen jälkeen uskon olevani huomattavasti leppoisampi tapaus 😊
Hermot mennyt viimeksi joskus 10 vuotta sitten, eli aika rauhallinen olen.
Jos on joku syy ja välillä silloin on jo valmiiksi tosi ärtynyt.
Miehelle hermostun välillä, mutta en vakavasti ja kadun heti sanomisiani, joten on hyvä, että hänellä on aika huono kuulo.
Keskimäärin noin 12 kertaa päivässä palaa käpy.
Tähän asti 20 vuoden välein. En siis kovin tiheään.
N67
On syytä huoleen, jos ei suutu kokiessaan/havaitessaan itseen tai muihin kohdistuvaa epäoikeudenmukaisuutta, väkivaltaa, valehtelua ja muuta epärehellisyyttä, epäasiallista kohtelua tms.
Vierailija kirjoitti:
On syytä huoleen, jos ei suutu kokiessaan/havaitessaan itseen tai muihin kohdistuvaa epäoikeudenmukaisuutta, väkivaltaa, valehtelua ja muuta epärehellisyyttä, epäasiallista kohtelua tms.
Jos noista aina suuttuisi, joutuisi olemaan vihainen koko ajan. Aika kuormittavaa psyykelle ja koko elimistölle. Suuttuminen ei ole millään lailla hedelmällistä.
Keskimäärin joka neljäs vuosi ehkä.