Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Aitini inhoaa miestani ja miehen sukua jne. ja vaatii, etta minun pitaisi jatkuvasti kayttaa lapsia hanen luonaan naytilla. Ei siis suostu tulemaan meille, lasten omaan kotiin,

Vierailija
17.10.2006 |

lapsia katsomaan. Olen totaalisen kyllästynyt tilanteeseen ja sanoin tänään puhelimessa, että jos mielii lapsia nähdä niin tulee meille katsomaan. Hetken kuluttua sain puhelun, jossa äitini uhkaili " mullan alle menolla" , jos ei saa lapsia nähdä silloin kun itse haluaa... Sanoi myös ettei " jaksa" ajaa 40 km matkaa, aikoi kuitenkin lähteä " tien päälle" eli omiin sukulaisiinsa yli 100 km matkan päähän.



Onko äitini lapsellinen vai miksikä häntä oikein sanoisi...

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Selitä hänelle asiallisesti, että ellei hänen asenteensa miestäsi kohtaan muutu, jää tapaamiset lastenlasten kanssa kokonaan. Minä en ainakaan haluaisi lasteni olevan tekemisissä sellaisen henkilön kanssa joka avoimesti inhoaa heidän isäänsä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla