Leijonasydän tv2
Taas kotimainen elokuva, jossa katsojalla menee kaikki keskittyminen siihen, että saisi edes jotain selvää näyttelijöiden puheesta. Joutuu pinnistelemään, mutta juonen suraaminen on lähes mahdotonta, koska tuosta muminasta ei vaan saa selvää. Sangen "rentouttava elokuvanautinto".
Kommentit (5)
Ei tästä tule muuta kuin pahalle tuulelle. Sekö on elokuvien tarkoitus? Miksi näyttelijöillä edes on vuorosanat, koska niistä ei ilmeisesti ole tarkoituskaan saada selvää?
Pakko varmaan luovuttaa. Mikä siinä puhumisessa ja äänituotannossa on niin vaikeaa?
Hei, voit auttaa asiaa teksti-tv:n avulla. Tämä ohje löytyy teksti-tv:n etusivulta. Kanava ykkösen tekstitys löytyy teksti-tv:n sivulta 333. Kanava kakkonen, teksti-tv:n sivu 334 ja Teema sivu 336. Suoriin lähetyksiin ei tekstitystä tule, mutta uusintoihin tulee. Kanava kolmosen tekstitysohje löytyy sivu 355, Sekin ohje on teksti-tv:n etusivulla. Kun on teksti, ei puheäänen hiljaisuus haittaa.
Ihan paska leffa. Vasemmistolaistaprobagandaa jossa kaikki tummaihoiset olisivat hyviä.
En mikkään uusnatsi ole, mutta on yksi suurimpia häpeä pilkkuja suomalaisessa elokuvahistoriassa.
seuraaminen*