Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko torkeaa jos tyopaikalla ei ole lammitysta paalla ja saa palella hulluna? Mita pitaisi tehda? Onko teilla jo lammitys paalla? Lisaksi ikkkunoista vetaa:(((
Kommentit (2)
Vika ei ollut firman vaan kiinteistöyhtiö piti lämpöjä alhaalla. Kävivät sitten mittaamassa lämpötilaksi vähän päälle 19 astetta ja totesivat sen olevan riittävästi - kuulemma 18 astetta olisi vielä riittävä lämpötila.
Alle kahdenkympin lämpötila laski sopivilla keleillä eritoten viikonlopun jälkeen. Kuskasin töihin varavaatetta sen verran, että kylminä päivinä sai puettua lisää. Sillä siitä selvisi muutaman talven, nyt ollaan muutettu uusiin tiloihin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
pomo ei ole aina paikalla ja sanoo lämmitystä olevan niin vähän siksi, että jos on vähän vilumpi niin teemme ripeämmin töitä. Ja kahvihuonessa vasta kylmä onkin, ettei istuttaisi siellä liian kauan.