Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko oikeasti kaikki bonuslapsiin liittyvä "valitus" pelkkää kettuilua?
26.05.2022 |
Otan nyt vain yhden asian esille, bonuslapsen, joka siis teini, järjettömän pitkät suihkuttelut aamuin illoin. Ajattelin ottaa perheessä esille tämän kun jäbä suihkuttelee kaksi kertaa päivässä sellaisen 30min kerrallaan, meneekö sekin ihan vain v*ttuilun puolelle kuten täältä saa aina lukea :D
Hirvittää se vedenkulutus, ja jos ei pelkästään lompakon takia niin myös ihan ekologisesti ajatellen, kuvittelisin lapsen puhdistuvan lyhyemmässäkin ajassa. Itse olen lyhentänyt suihkuaikani minimiin juuri tämän takia kun yritän kompensoida vähän vedenkulutusta.
Oman teinini kohdalla puuttuisin tuohon varmasti.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Ihan sama mikä suhteesi on tuollaisia aikoja suihkussa viettävään henkilöön, tuosta on ihan syytä mainita ja myös laittaa piste tuollaiselle touhulle.