Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

2 viikkoa aikaa pudottaa 5 kiloa. Miten sen teen?

Vierailija
09.10.2006 |

ylipainoa on 10 kg, mutta toi -5 kiloa auttaisi mahtumaan kesäeleganssiin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pudotin niin 5:ssä viikossa yli 9 kg (ens. 2 viikon aikana 5 kg). Vaikka sitten kyllä pudotus pysähtyi joksikin aikaa.

Vierailija
2/3 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin paljon kuin vaan jaksat ja kohtuudella hedelmiä ja ruokajuomaksi valitse vesi. Kaikkea muutakin saa syödä, juju on siinä ettei niitä jaksa paljoa =)

Ainoa dieetti joka minulla toimii

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein usko, että saat viittä kiloa pois 2 viikossa muutoin kuin paastoamalla, mikä ei tietenkään ole kauhean suositeltu laihdutuskeino. Mutta lyhyesti: 1. viikon ajan et saa syödä pastaa, lihaa, etkä ylenmäärin leipää. 1. viikon lopulla (n. 3 päivää ennen paaston alkua) jätä pois leipä, kahvi, perunat, jne. ja syö vain hedelmiä, kasviksia ja hieman riisiä. Vikana päivänä ennen paaston alkua vain hedelmiä. Paaston aikana suolihuuhtelu 2 kertaa päivässä (aamuin illoin), ja vihannes- ja hedelmämehuja (ja yrttiteetä) siten, että kalorit ei ylitä 500 kcal päivässä. Rutkasti vettä. 2. viikon vikana päivänä lopeta paasto syömällä puolikas omena, ja seur. päivänä TODELLA kevyesti.



Nämä ohjeet EIVÄT ole kattavia, varmasti netistä löytyisi parempiakin ohjeita. Ja myynnissä on sellaisia 4 ja 7vrk paastopaketteja, luontaistuotekaupoista saa.