Onko minussa joku vika koska jos saisin mahdollisuuden niin en katsoisi ystävän puhelinta
Kommentit (21)
Toisten asioiden penkominen Ei Kiinnosta Minua.
Ei, mielestäni olisi vikaa jos katsoisit
En ymmärrä miksi ystäväsi kännykän sisällällön pitäisi kiinnostaa sinua.
No tuskin. Minua ei voisi vähempää muiden puhelimet ja asiat kiinnostaa! Hädin tuskin jaksan omiani!
Ei minullakaan olisi vähäisintäkään intoa tutkia tai katsoa ystäväni puhelinta.
Miksi sitä katsoisin?
En halua tietää mitä hän juttelee muiden ystäviensä kanssa, ketä hän tapailee tai millaisia selfieitä hän ottaa.
Miksi joku haluaisin katsoa ystävänsä puhelinta?
En halua katsoa mit hän goooglettaa tai mitä musiikkia kuuntelee.
Minua ei kiinnosta mitä hän tekee omalla kännykällä.
Onko sellaises ihmises vikaa joka tsiikaa kylässä kaapitkin kun mahdollista?
Nyt en ymmärrä. Miksi jonkun toisen kännykkä kiinnostaisi?
Tiedän vaimon salasanan mutta en katso. Js kotikoneessakaan ei ennen ollut salasanaa, nyt on qwe niin että kukaan ei ihan ohimennen pääse. Pöytälaatikkokin on auki.
Jos rouva halusisi pettää niin kyllä mulle kävisi avoin suhdekin.
Toisten puhelimien tunnusten jakaminen netissä on sitten sama asia kuin että käy suihkussa ja on jättänyt puhelimen pöydälle lukitsematta. Paitsi että siinä on suurempi mahdollisuus jäädä kiinni kun on samassa huoneistossa. Omassa kodissa omalla koneella urkkiminen on Niin Salaista!
Taitaa kuitenkin kiinnostaa kun noin yksityiskohtaisesti luettelet ei kiinnosta musiikki, googlailin tai selfiet. :D
Minulle ei olisi edes tullut mieleen mikä toisen puhelimessa kiinnostaisi… ehkä varkaita korttimaksutiedot?
Mä en haluais kattoa:
1. ystävän puhelinta
2. miehen puhelinta
3. aikuisen lapseni puhelinta
Älkää valehdelko jokainen nainen on niin utelias muiden asioista että jos tietäisi ettei jää kiinni niin jokainen utelisi asioita jotka ei hänelle kuulu millään tapaa!!!
Tuohan on nimenomaan normaalia. Mitä ihmettä minä sieltä ystävän puhelimelta katsoisin?
Miksi kukaan tahtoisi katsoa toisen puhelinta? Varmaan vain jonkinlainen pervo tahtoisi tehdä niin! Pervo!
Mutta minäpäs olen asentanut kotini vessanpyttyyn piilokameran, niin että näen kaikkien kotini vessaa käyttävien persreiän. Tietysti! Ihmisessä on todella paljon jotain vikaa jos hän ei tahdo nähdä ystäviensä persreikää.
Kunnioitan toisen omaisuutta niin paljon että en sitä varasta tai salaa käytä. Mua pidetään kai yleisesti tyhmänä.
Minulla ei ole edes halua katsoa sitä. Se ei kiinnosta minua.