Haluaisin alkaa kirjoittaa nimettömänä, onko blogit jo out?
Mikä olisi paras alusta anonyymiin kirjoittamiseen? Sellainen jonne lukijat löytäisivät.
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Alkaa olla. Vlogit ja podcastit nykyään suositumpia.
Harmi, kun niistä voi tunnistaa henkilön. Haluaisin puhua aroista aiheista, joita en tahdo paljastaa omana itsenäni.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Alkaa olla. Vlogit ja podcastit nykyään suositumpia.
Harmi, kun niistä voi tunnistaa henkilön. Haluaisin puhua aroista aiheista, joita en tahdo paljastaa omana itsenäni.
Mä nimenomaan haluaisin että henkilö tunnistetaan. Aroista asioista joo, mutta enemmän arkoja muille. Ei itselleni. Nimellä en sen takia, että kukaan ei voi suoraan sanoa joo se on se tai kysyttäessä kieltäydyn. Laittomuuksiin ei mennä, joten tuskin poliisiakaan kiinnostaisi. Moni saattaisi kuitenkin tunnistaa itsensä. Lisäksi siinä olisi niin paljon twilight zone juttuja, jotka leimattaisiin jo harhoiksi, vaikka näistäkin osa jo tunnistaakin ja tietää, että totista totta ovat.
Kirjoittele vaan blogia nimettömänä. Ei se ole yhtään sen enemmän out kuin ennenkään.
Keskimäärin ketään ei kiinnosta kuin poikkeustapauksissa lukea jonkun random-henkilön blogiraapustuksia "aroista aiheista" tai mistään. Joten anna mennä vaan.
Blogi julkaisualustana on edelleen toimiva, ainoastaan maksettu lifestylehöttö on out.
Out on, ei Väyrysenkään blogia kukaan lue.
Tämä on parempi kuin blogi. Ei mitään järkeä kirjoittaa jotain anonyymia blogia. Anonyymi kirjoittaminen on TÄYSIN OUT paitsi täällä palstalla jossa voi hyvinkin ehkä pitkäaikaiset kirjoittajat tunnistaa niin kuin jonkun mukamas trollin. Siis kirjoita tänne, mutta taltioi omalle koneelle kaikki minkä kirjoitat tänne... sitä voit tarvita. Kaikki muukin tekeminen anonyyminä on OUT... SE ON TODELLISTA FASISMIA!!! KASVOTTOMUUTTA!!!
Mainosta Google adsilla sivujesi niin pääset kärkiryhmään, 5 vuoden päästä voi olla lukijoita.
Ei ole "out", on meitä blogien lukijoita vielä! Mä luen blogeja vieläkin. Mikään ei voita hyvin kirjoitettua ja mielenkiintoista postausta, rakastan lukea muiden ajatuksia ja kokemuksia ja taitava kirjoittaja saa aina mielenkiintoni syttymään. Keskustelupalstat kun ovat pääasiassa täynnä trolleja ja lyhyitä pohdintoja, niin on mukava uppoutua kunnon teksteihin. Luen blogeja laidasta laitaan, mutta eritoten kiinnostaa juurikin tuollaiset arat aiheet, mistä normaalisti ei juteltaisi.
En noista aluistoista tiedä nykyään, mutta ennen oli ainakin Blogger suosittu. Hyvä ja helppokäyttöinen ja pidin joskus itsekin sen kautta blogia :) Mistä aiheesta ajattelit kirjoittaa, AP?
Alkaa olla. Vlogit ja podcastit nykyään suositumpia.