Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi ihmiset haluaa ostaa ylijalostettuja koiria?

Vierailija
02.04.2022 |

Minua turhauttaa taas Tori.fitä selatessa tuo ihmisten tietämätyömyys koirien tilanteesta. Maailma on pullollaan kodittomia koiria jotka tarvitsisivat kodin. Mikseivät koiraihmiset ota niitä? Myydään ja ostetaan kallilla "hienoja" rotukoiria jotka pahimmillaan syntymäsairaita. Mihin tavallinen pulliainen joka ei edes ymmärrä/jaksa/osaa olla koiran kanssa ja harrastaa koiran lajityypille ominaisesti (siis metsästys, paimentaminen, rauniokoirat, härkätaistelut) tarvitsee sellaista koiraa ja pahimmillaan vielä kaupunkiin?

On monimutkainen aihe eikä tietenkään näin mustavalkoinen, mutta surettaa koirien puolesta ihmiset ja ihmisten käyttäytyminen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on kyllä ihan pimeetä touhua tuo koirajalostus.

Ja vielä pimeempää että joku niitä ottaa.

Niin ku että se on niin söpöä kun koiralla naama niin rutussa, ettei pysty kunnolla hengittämään. ?!?

Vierailija
2/2 |
02.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se taitaa olla aika kova bisnes... Mutta aivan vinksahtanutta tosiaan. Säälittää juuri nuo ruttunaamaiset "koirat" jotka puhisee ja ei saa kunnolla henkeä. Miten joku ihminen voi pitää sellaista? Näkee että se kärsii koko ajan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi viisi