Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei sh/lääkäri? Syylien etsintä etikalla...

Vierailija
07.09.2015 |

Mulla oli pari kondyloomanäppyä jotka lääkäri löysi etikkaliuoksella. Olivat litteitä eli ei kovin helposti itse löydettävissä. Yksi oli jonka itsekin sormella tunsin. Lääkäri laittoi käynnillä Condylineä niihin jolloin löysin ne kotonakin kun jatkoin hoitoa. Hävisivät ensimmäisen 3pvän hoitojakson jälkeen. Lääkäri sanoi jos ilmestyy lisää niin hoida nekin samanlailla. Noh, milläs minä löydän uudet sitten? Vai pitääkö odottaa että kasvavat näkyviksi?
Lääkäri laittoi pumpulitupolla 5% etikkaliuosta limakalvoille, jolloin litteät kondyloomasyylät tulivat vaaleina näkyviin. Minulle näytettiin ne peilin kautta. Mites on, voinko lantrata etikkaa ja tehdä saman kotona?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei etikasta tossa vahvuudessa mitään haittaa iholle ole. Voi kyl kirvellä jos rikkonaiselle iholle menee. Mutta se voi vaalentaa myös ihomuutoksia jotka ei ole kondyloomanäppyjä... kai lääkäri ne tunnistaisi paremmin. Soita sille ja kysy.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kaksi