Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Matkustaminen kesällä

Vierailija
23.03.2022 |

Tekisi mieli kesällä etelä-eurooppaan lomalle, mutta itsellä toinen rokote vanhenee kesäkuun lopussa, eli 270pv viimeisestä rokotteesta tulee täyteen. En haluaisi ottaa kolmatta rokotetta vain matkustamisen takia. Oletteko kuulleet että eu:n alueella passista luovuttaisiin jossain vaiheessa vai onko tämä nyt pysyvä käytäntö?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä ihan sama tilanne, otan tämän takia kolmannen rokotteen toukokuussa. Toivottavasti päästään passista eroon, ei ole mitään hyötyä koronan leviämisen estossa. 

Vierailija
2/2 |
23.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo ajattelin etten voi olla ainoa tässä tilanteessa täällä. Vähän huolettaa ettei mitään puhetta ole ollut passin hylkäämisestä, vaikka aktiivisesti seuraan ulkomaisia medioita ja matkustusfoorumeita. Odotan vielä….

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla