Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Muita kenen mies on ihan helvetin ärsyttävä unisena?

Vierailija
21.08.2015 |

En kestä tota. Menee hermot ihan totaalisesti kun se töiden jälkeen rupeaa torkkumaan tossa sohvalla. Jos lapset päästää vaikka vähän lujemman äänen niin se havahtuu siihen sellaisella nohisevalla äänellä että "mhitäth häh lopettakaa toi rääkyminen!" ja samantien takas uneen. Äsken tyttö huusi pöntöltä monta kertaa että isi tuu pyyhkiin (mä olin yläkerrassa imettämässä vauvaa). Ei mitään reagointia ja tyttö jo nyyhkyttää että miksi isi et tule.. Lopulta mun pitää lopettaa syöttäminen ja mennä karjumaan että HERÄTYS NYT!! Sit sieltä kuuluu se sama hemmetin ärsyttävä natina: Thäh kuuluko jostain joku ääni.. Tyttö sanoo että tule pyyhkimään ja hän vastaaa että miksi et pyytänyt isi nukkui..
Ei hittolainen oikeesti. Muilla tällästä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Öisin ärsyttää. Pieree, kääntää kylkeä minuutin välein niin että meinaan pudota sängystä (painoeroa 50 kg), kuorsaa, kuolaa ja kääntäessään kylkeä vieläpä usein lyö unissaan käsivarrellaan.

Vierailija
2/2 |
21.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="21.08.2015 klo 18:27"]Öisin ärsyttää. Pieree, kääntää kylkeä minuutin välein niin että meinaan pudota sängystä (painoeroa 50 kg), kuorsaa, kuolaa ja kääntäessään kylkeä vieläpä usein lyö unissaan käsivarrellaan.
[/quote]

Meillä tuota samaa myös ja hänellä on ilmeisesti uniapneakin kun lakkaa välillä hengittämästä ja samalla kourii muniaan. Muna-apnea.. Joskus laittoi käden pakaralleni ja kouraisi sitä, aamulla ei kuulemma mitään muistikuvia.
Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla