Pitäiskö Mallikoulusta pudonneen Heidin todella laihtua 10 kiloa, että kelpaisi mallisiksi? Painaa varmaan jotain 60
Kommentit (9)
Ja miten niin painaa 60 kiloa, onko joku " mutu" -arvio vai mistäs tiedät...
selvästi. En tarkoita, että lommoposket pitäis olla, mutta hän näytti erityisen pulleaposkiselta. Kasvojen luusto yms ei pääse edukseen. Tämä on ihan päivänselvä asia, johan sen näkee jo taviskin. Malli on malli, ei mikään naapurintyttö.
Vierailija:
Hän näytti ikäiseltään terveeltä suloiselta tytöltä.
terveisin ex-anorektikko, jota kuvottaa ja hirvittää nuorten tyttöjen mittaaminen ja arvostelu
olla hoikka terveellä tavalla. Ei siis normaalipainoinen siinä mielessä, mitä suurin osa on. Siis huomattavan hoikka kuitenkin, muttei anorektikko. Johan se on tullut jo Snellmanninkin suusta selväksi, että anorektisuus ei ole hyvä asia. Yleensä mallit ovat luonnostaan hoikkia tuossa iässä, mutta jotkut eivät siihen luonnostaan kykene. Ja tuo Heidi on juuri sitä tyyppiä, jolle äärimmäinen hoikkuus on työn ja tuskan takana. Itse sain tuossa iässä syödä mitä vain eikä ikinä tarvinnut painoa tarkkailla. Olin noin 177 ja painoin n. 55 kg. mutta en tosiaan ollut anoreksiaa nähnytkään. Olin vain luonnostaan hoikka, samoin kuin esim. isäni oli. Silti mulle sanottiin mallitoimistossa, että poskissa on vähän liikaa pyöreyttä, samoin lantiossa.
on aikas pulska jopa tavikseksi. Sitä ihmettelen, miten se oli edes kisaan päässyt. En ainakaan itse ollut 16-18-vuotiaana yhtä pyöreä (enkä kyllä lihava ole edelleenkään). Mutta nykyään kun lähes kaikilla teineillä ja parikymppisillä on hirveät jenkkakahvat, niin näyttäähän se Heidikin joidenkin silmiin " normaalilta" .
Oliks se muuten se anorektikko, jonka kuvista sanottiin, että variksenpelätin... Oli muutes osuva ilmaus!
Laila Snelmannin kommentteja Heidistä:
" sopisit paremmin xl- malliksi"
" tervetuloa piireihin kun saa itsensä kuntoon"
Samaan aikaan ylilaiha Essi saa jatkaa aina vaan vaikka on sairaan riutunut! Tosin hänenkin painostaan on huomauteltu, mutta 20 kilon alipaino on vissiin pienempi paha kuin 10kg " ylipaino" !
Olisikohan jo aika muuttaa käsityksiä??!
Heidi on todellakin aivan sopusuhtainen ja hoikka tyttö! En kyllä yhtään ihmettelisi jos hänkin sairastuisi anoreksiaan...
leuan luut ovat leveät ja kasvot pyöreät,mikä ei johdu ylipainosta vaan kasvojen rakenteesta.
Itse mietin, mikä/kuka ihme on saanut Sannin lähtemään mukaan ohjelmaan. On ehdottomasti edustavimpia tytöistä, mutta aika ujo tosi-tv-ohjelmaan
Ja silti pitäis lihoa... On se kumma.
Hän näytti ikäiseltään terveeltä suloiselta tytöltä. Ottaen huomioon, että kuvissa esiintyivät n. 16-vuotiaat tytöt täydessä tällingissä tuhansien eurojen korut kaulassa, aivan absurdi tilanne. Monet tytöistä, varsinkin anorektinen Essi näyttivät aivan eksyneiltä bambeilta suurine silmineen ja lommoposkineen.