Rakennusjäte pommitusten jäljiltä näyttää erittäin omituiselta. Sama juttu ollut nykysotien jäljiltä muualla. Siis mitä tämä jäte oikein on?
Rakennusjäte pommitusten jäljiltä näyttää erittäin omituiselta. Sama juttu ollut nykysotien jäljiltä muualla. Siis mitä tämä jäte oikein on?
Mistä rakennusmateriaaleista tämmöinen jäte muka koostuu?
Kommentit (35)
En ole nähnyt mitään omituista. Betonijätteeltä näyttää.
Turha yrittää syöttää tuota lavastettu sota-pasketta. Tuon uskoo korkeintaan r y ss ät ja ei kauaa enää nekään.
Kyllä siellä on ihmisiä ihan oikeasti kuollut.
No venäjällä takytan hitaasti
Mutta Kyllä siellä kansa tajuaa jo
Mutta cv on pelkurimaisesti hiljaa
Meidän lähellä hajotettiin pari vanhaa kerrostaloa. Ihan samanlaista jätettä niistäkin tuli.
Varmaan siksi näyttää omituiselta, kun sitä ei lajitella eri kasoihin kuten purkujätettä, vaan siellä on betonit, lasivillat, puut ja metallit sikinsokin.
Onko teillä siellä Pietarissa joku palaveri ennen kun menette koneidenne ääreen että mikä on lähestymiskulma zpeziaalioperaatioon tänään? Harmittaako kun kukaan ei usko juttujanne?
Ja ne rakennukset on ussr laatua monet
Vaikea sanoa, kun en ole nähnyt pommitettuja rakennuksia kuin Hitlerin jäljiltä valokuvissa. Aika samalta nämä Putlerin aikaansaannokset näyttävät.
Avaatko AP vielä että miltä sen jätteen sun kokemuksen mukaan pitäisi näyttää?
Vierailija kirjoitti:
Ja ne rakennukset on ussr laatua monet
Mikä on ussr?
Olen räjäyttänyt paljonkin ja mun jäte näyttää ihan erilaiselta
ehkä ne ovat pistämättömiä koronarokotteita
Vierailija kirjoitti:
Olen räjäyttänyt paljonkin ja mun jäte näyttää ihan erilaiselta
Ai täysin ehjiä kerrostaloja kuonekaluineen lasineen kaikkineen
Seassa höyrystynyttä ja palanutta kaikkea paskaa betononuhjun seassa
Kaikkea mitä taloista lähtee. Nykyään lähtee enemmän kaikenlaista roskamateriaalia kuin edellisten sotien aikoihin. Toisaalta nykyään osataan kierrättää materiaalit paremmin.
Berliiniä pommitettiin toisessa maailmansodassa ankarasti ja siellä vedettiin lopulta kaikki jäte yhteen ison kasaan ja istutettiin puita sekä rakennettiin näkötorni päälle. Nyt siellä on mukava ulkoilualue.
Millä lailla omituiselta?