Mikä Immosen kirjoituksessa oli oikeasti pahaa?
Luin sen mutta en ymmärtänyt mikä oli tämä juttu? Ihan asiaahan se oli.
Suomi suomalaisille!!
Kommentit (8)
[quote author="Vierailija" time="04.08.2015 klo 12:54"]Ei ollut suomea. Oli tarkoitettu englanniksi kesätervehdys ruotsalaisille vieraille, jotka tuli Jyväskylään hakkaamaan Sokoksella sivullisia.
[/quote]
Sama kävi mielessä. Vai kirjoittaako Immonen aina englanniksi
Halusi vain suomen meikäläisille ei mulateille ja muille neekereille
Siinä kehoitettiin "taistelemaan".
Vertaa islamia, missä kehoitetaan taistelemaan vääräuskoisia vastaan, mutta tämä ei ole väärin, sillä kyseessähän on vain leikkimielinen kilvoittelu.
Myös sosialistisen vasemmiston taistelu ja taistelulaulut ovat vain leikkimielistä kilvoittelua, eikä mitään punakapinan kaltaista voi Suomessa tapahtua.
41v m
No meidän politiikassa on kautta aikais taisteltu. Taitolaiset oli ja niin edelleen!!!
[quote author="Vierailija" time="04.08.2015 klo 12:58"]No meidän politiikassa on kautta aikais taisteltu. Taitolaiset oli ja niin edelleen!!!
[/quote]
Ketkä muut?
Ainahan poliitikot käy taistelua esim.äänistä.
Ei ollut suomea. Oli tarkoitettu englanniksi kesätervehdys ruotsalaisille vieraille, jotka tuli Jyväskylään hakkaamaan Sokoksella sivullisia.