Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

liiaan aikainen laukeaminen.ehdotuksia pitempää kestoo

Vierailija
02.08.2015 |

Normaalisti jos seksiä on n 1krt.viikko.tuntuu ett laukean melko helposti jos vaimo viälä esileikissä antaa suihinoton sekin on pakko keskeyttää.ja sen.jälkee viälä vähän runkkaa ni tuntuu ett siinä.vaiheessa jo laukeaa.pitäs viälä alkaa sen jälkee vaimoa panemaa.onko mitää hyviä konsteja kellää.muuta kuin viagra.vaikka siinä välissä runkkaan noin 3-5 kertaa viikossa.viäl sillee ett saan mällit lentämää kunnolla pihalle.ett sais.paineet pois.kertokaa omista kokemuksita.naiset myös jos tietävät mikä toimis.

 

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä vaimo ottaa housut pois ilman mitään. Varoitusta . Ei krtkee pään sisällä kiihottumaan ajatuksesta. Kestää patemmin

Vierailija
2/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla auttanut seuraavat:
1. esinahka taakse. alkuun teippasin. Jep noloa ja ikävää eikä kannata yöksi teipata tai muulloin kun erektio on todennäköinen. Aika pian esinahka on ruvennut pysymään itsestään takana ja korjaan sitä vaan silloin tällöin. Merkittävä muutos noin 2kk aikana. 
2. mäkikuismatuote apteekista. Mieto serotoniinin tasoa nostava luonnontuote. Tutustu kunnolla ennen kuin uskot minua (tai muita nettineuvojia). En tiedä onko plasebo vai ei, mutta tuntuu auttavan. Serotoniinin tasolla on ilmeisesti merkittävä vaikutus kestoon. Saman asian puolesta puhuu kestävyysliikunta. Eli kuntopiiriä mukaan. 

Kävi juuri niin että kumppani kysyi hämmentyneenä mitä olen tehnyt kun tilanne on korjaantunut niin paljon. Kiva kun ei tarvitse ihan koko ajan varoa. 

 

 

-----

 


tässä lainaan myös aiempaa keskustelua:

vaihtehdot lyhyesti:

-tilanne paranee (jos suhde on tosi uusi näin voi käydä hänen rentoutuessaan)

-puuduttava geeli (emla) tai puuduttavat kondomit (family merkillä on joku)

-lantiopohjan lihasten harjoitukset (kegel ja reverse kegel)

-serotoniinitasoon vaikuttava lääke.

yritä olla rakentava asiaa esiin ottaessasi sillä pikainen tuleminen on todennäköisesti todella arka paikka.      

"Ennenaikaisen siemensyöksyn tarkkaa syytä ei tiedetä, mutta perimällä on vahva osuus. Luultavasti siksi vaiva ei katoa iän myötä ja seksuaaliterapia ei juuri auta. Siemensyöksyn säätely tunnetaan melko hyvin. Laukeamiskynnystä säätelee aivojen serotoniinitasot. Niitä kohottamalla usein saadaan aikaan siemensyöksyn viivästyminen. EMLA auttaa melko harvoin. Uusi Priligy (dapoksetiini) auttaa noin 60% miehistä, mutta useimmiten tarvitaan 60 mg annos ja lääke on kallis. Päivittäin otettavilla ns. SSRI-lääkkeillä saadaan selvästi paras hoitotulos.

Saamasi Sepram on huono vaihtoehto. Sen vaikuttava aine sitalopraami ei kovinkaan hyvin hidasta siemensyöksyä. Ylivoimaisesti paras lääke on paroxetiini annoksella 10-40 mg (yleensä 20 mg) päivässä. Se auttaa noin 90% miehistä ja siemensyöksyyn kuluva aika pitenee 5-10-kertaiseksi. Priligyä EI SAA käyttää yhtaikaa SSRI -lääkkeiden kanssa (kuten Sepram tai paroxetiini)."  

ja lue:  http://www.hs.fi/a1403071228561  

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

toi esinahka siis koko ajan arkena takana. Iho terskassa muutenkin pysynyt mielyttävämmän tuntuisena, mutta karaistuu siis hiukan vaatteiden ym. hankaamisesta. 

Vierailija
4/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattele isoisääsi paskalla.

Vierailija
5/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

+1

Vierailija
6/7 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos seksissä on taukoa noin viikko, niin ei auta mitään kyllä tulee nopeasti, mutta onneksi tulee vaimokin. Ei ole ikinä ollut mitään ongelmaa. 

Jos seksiä on esim. peräkkäisinä päivinä, niin kesto pitenee huomattavasti. Tässä huomiona se, että kädellä käyminen ei vaikuta juurikaan kestoon, mutta seksi nimenomaan vaikuttaa.

Mulla ei toimi esim. puudutekondomit, menee tunto ja sittenpä se ei tunnu yhtäääään miltään.

 

 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
02.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moneen kertaan on täällä kerrottu, että osta apteekista Emlaa ja hiero sitä herneen kokoinen määrä pari tuntia ennen. On reseptivapaata puudutusvoidetta. Pese huolella pois. Näin harjoittelet ahkerasti jonkun kuukauden niin alkaa kestävyys pidentyä pikku hiljaa. Ja olkaa kaksi kertaa tunnin-
parin väliajalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kuusi